Розмір порції певною мірою пов'язаний зі статусом людини — науковці

2 хв на прочитання19 Грудня 2023, 01:21
Фото ілюстративне

Що вищий статус, то слабше діє на людину стрес і навіть алкоголь.

Різні ресурси здоров'я пов'язані між собою безліччю цікавих зв'язків. Наприклад, що вищий соціальний статус, то слабше діє на людину стрес і навіть алкоголь, розповідає кандидат медичних наук, автор і ведучий навчальних семінарів із ресурсів здоров’я Андрій Біловешкін.

«Здавалося б, як пов'язані їжа та соціальний статус? Дуже просто! Річ у тім, що поняття «сила» та «статус» не завжди ідентичні. В ідеальному світі внутрішня сила людини (реальний контроль цінних ресурсів та умінь) пов'язана з її статусом (повага, яку людина отримує від інших під час демонстрації своїх навичок). Але статус можна швидко підняти з допомогою особливих демонстративних сигналів — як біологічних, так і соціальних («крутий шмот», «впливові друзі» тощо). Якщо людина почувається безсилою, вона намагається це компенсувати, підвищуючи свій соціальний статус, вдаючись до безлічі кумедних речей. Одна з них — це supersizing, коли людина їсть, купує речі більших розмірів», — пояснює експерт.

Науковцям вдалося довести, що розмір порції певною мірою пов'язаний зі статусом людини. Експериментальне зниження статусу і навіювання безсилля людині призводило до того, що вона вибирав великі порції їжі — особливо у присутності інших. Люди з високим статусом і силою обирали менші порції за будь-яких обставин (немає потреби демонструвати те, в чому вони впевнені).

«Ще в давнину той, у кого більше жиру і більше шматків, був кращим мисливцем. З іншого боку, це форма демонстративного споживання. Ми, люди, істоти глибоко соціальні та часто наші дії можна зрозуміти лише у призмі міжособистісних комунікацій та ієрархічних посилів.

Ставайте сильнішими, а не статуснішими — так корисніше для здоров'я!» — закликає Андрій Біловешкін.

Більше новин читайте на GreenPost.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: