- Головна
- Новини
- Еко
- Відходи & забруднення
- Розколупали старе сміття і кинули: нестерпний сморід від сміттєвого полігону труїть мешканців Київщини
Розколупали старе сміття і кинули: нестерпний сморід від сміттєвого полігону труїть мешканців Київщини
Старе сміття лише переміщується та не укривається.
Як мінімум до бронхіту та зниження гостроти зору може призвести сусідство мешканців Підгірців із полігоном, який у процесі рекультивації виділяє у повітря сірководень, рівень якого зашкалює. Про страшний сморід, яким уже п'ятий місяць дихають місцеві мешканці, повідомив Сергій Кравченко, староста Козинської селищної ради Обухівського району Київської області на сторінці у Facebook.
«Смердить постійно — показники H2S на рівні 0,004 мг на кубічний метр вже відчутно б'ють по органолептиці. Сьогодні вночі в центрі села Підгірці рівень сірководню у повітрі становив 0,034 мг/м3. Причина неприємного запаху — сусідство з полігоном ТПВ № 5, на якому з червня розпочалась рекультивація. Тоді міська влада анонсувала намір перетворити полігон на екологічно безпечний об’єкт і провести рекультивацію відповідно до європейських практик. Натомість вже п’ять місяців на першій карті, яка нібито у процесі рекультивації, старе сміття лише переміщується та не укривається», — стверджує Кравченко.
За словами старости, розколупали старе сміття із глибин полігону в одному місці — розтягнули тонким шаром на велику площу. Розколупали в іншому місці — знову на те саме місце тонким шаром.
«Може хтось із КМДА чи Київспецтрансу хибно вважає, що люди, які змушені жити поблизу полігону ТПВ № 5, звикли до постійного смороду? Совість взагалі є у власників та утримувачів полігону? Чи це умисне випробовування на стійкість терпіння громади?», — написав посадовець.
Відомо, що навіть легке отруєння сірководнем може спричинити ускладнення. Страждають передусім дихальна система й органи зору. Неналежне реагування на ситуацію може призвести як мінімум до бронхіту та зниження гостроти зору. Внаслідок отруєння сірководнем з’являються різь в очах, подразнення верхніх дихальних шляхів, кашель, чхання, у важких випадках — втрата свідомості.