Догори
Дати відгук
  • Головна
  • Новини
  • Війна
  • Російський Перший канал розповів про використання ЗС РФ гранат зі сльозогінним газом. Це заборонено Конвенцією про хімічну зброю

Російський Перший канал розповів про використання ЗС РФ гранат зі сльозогінним газом. Це заборонено Конвенцією про хімічну зброю

Протигази українцям не допомагають, каже командир батальйону, який воює на Донеччині.

2 хв на прочитання05 Травня 2023, 07:33
Граната зі сльозогінним газом. Кадр сюжету Першого каналу Граната зі сльозогінним газом. Кадр сюжету Першого каналу
Поділитись:

Російський Перший канал у сюжеті про бої під селом Спірне Донецької області розповів, що російські військові використовують гранати «Черемуха» зі сльозогінним газом. Репортаж було показано 2 травня у програмі «Час», його запис можна переглянути на сайті Першого каналу. Розповідь про використання сльозогінних гранат починається з позначки 23:57.

Кореспондент каже, що гранати застосовують бійці 88-ї бригади, щоби «викурювати» супротивника з окопів. Військовий, названий у сюжеті командиром батальйону, зазначає, що українці намагаються використати протигази, але ті не допомагають.

«Важливі історії» з'ясували, що цей військовий Владислав Водолазський. Він із Лисичанська Донецької області і перебуває у списку сайту «Миротворець».

Застосування сльозогінної гранати під селом Спірне. Кадр сюжету Першого каналу

Використання хімічної зброї на війні заборонено Конвенцією про заборону розробки, виробництва, накопичення та застосування хімічної зброї та її знищення. У п'ятому пункті першої статті конвенції сказано: «Кожна держава-учасник зобов'язується не використовувати хімічні засоби боротьби з заворушеннями як засіб ведення війни». Росія — учасник конвенції.

Різні види гранат «Черемуха» перебувають на озброєнні в МВС Росії. У них міститься бойова отруйна речовина хлорацетофенон. Його потрапляння у вічі може викликати опік і помутніння рогівки, ослаблення зору. Також хлорацетофенон може спричинити утруднене дихання, кашель, опіки на шкірі.

Наприкінці березня про застосування російською армією «хімічних гранат» під Кремінною на Луганщині писав прокремлівський телеграм-канал «Воєнкори російської весни». Україна також звинувачувала Росію у використанні гранат зі сльозогінним газом.

Тимчасом на сьогоднішній день жодна російська ракета не може називатися високоточною — військовий експерт.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Війна
Болгарія хоче передати ЗСУ несправні ракети: гарна ідея чи підстава
1 хв на прочитання4 години тому
У Нідерландах назвали терміни передачі Україні літаків F-16
1 хв на прочитання5 годин тому
«Для мене це кровна помста»: Денис Прокопенко («Редіс») розповів, чому носить на плечі плакет Ухтинської Республіки
2 хв на прочитання12 годин тому
Дрони «Ахіллес» знищили техніку рф вартістю 7 млн доларів за один вечір
1 хв на прочитанняВчора
"Абрамси" вже в Україні: скільки танків прибуло
1 хв на прочитанняВчора
США можуть офіційно схвалити передачу Україні ATACMS: умови та терміни
1 хв на прочитанняВчора
Мирні переговори з Москвою повинні передбачати не тільки збереження кордонів України 1991 року, а й зміну кордонів РФ — експерт
1 хв на прочитанняВчора
«Повільне прогризання»: аналітики фіксують просування техніки ЗСУ за «лінією Суровікіна» — ось що це говорить про наступ
4 хв на прочитання25 Вересня 2023