Загалом штолен до Різдва готували німці та австрійці. Проте ця випічка згодом припала до душі й українцям. Класичний штолен готується на дріжджовому тісті з додаванням цукатів, мигдалю та родзинок. Горішки можуть бути різними, як і сухофрукти.Пропонуємо вашій увазі покроковий рецепт класичного штолена.
Як зазначає український фудблогер та кулінар Євген Клопотенко, перед приготуванням штолена сухофрукти варто замочити в алкоголі. Він збагатить їх смак і зробить ніжнішими.
У миску покладіть по 150 цукатів та родзинок. Дрібно наріжте 70 грамів мигдалю та додайте до цукатів з родзинками. Залийте все 100 мілілітрами рому та лишіть настоюватися.
У велику миску налийте 200 мілілітрів теплого молока (приблизно 36 градусів). Накришіть туди 30 грамів дріжджів і 50 грамів цукру. Гарно перемішайте, накрийте харчовою плівкою та лишіть на 15 хвилин.
До дріжджової суміші всипте 700 грамів просіяного борошна, 1 чайну ложку солі, 50 грамів цукру та 2 чайні ложки ванільного цукру. Вбийте туди ж 1 яйце та 2 жовтки, додайте 200 грамів вершкового масла та замісіть однорідне тісто. За необхідності припилюйте руки борошном, щоб тісто не липло в процесі. Готове тісто накрийте харчовою плівкою та лишіть на 50 хвилин у теплому місці без протягів.
Натріть цедру 1 лимона та 1 апельсина, уникаючи білої частини. Злийте з цукатів рідину, додайте цедру та 1 чайну ложку кориці, перемішайте. Розкачайте тісто в пласт товщиною 1 сантиметр та викладіть начинку та розподіліть по поверхні.
Закрутіть тісто довільним чином і вмішайте таким методом начинку в тісто. Розділіть тісто надвоє, злегка розкачайте кожну частину та підкрутіть, як на рулет. Перекладіть штолени на застелене пергаментом деко на відстані одне від одного, щоб лишити місце для росту. Лишіть розстоюватися на 20 хвилин, у цей час розігрійте духовку до 180 градусів.
Випікайте штолени протягом 35-40 хвилин до рум’яності на режимі верх-низ. Ще гарячими відразу з духовки змажте штолени 30 грамами розтопленого вершкового масла та притрусіть цукровою пудрою через ситечко.
Лишіть штолени охолодитися й подавайте відразу чи після настоювання.
Традиційний штолен настоюється протягом приблизно трьох тижнів. Його щільно загортають у пергамент, потім у рушник і зберігають за кімнатної температури. Однак смачною ця випічка буде буквально відразу з духовки, тож його можна їсти і раніше. Правила зберігання ті самі: пергамент і кімнатна температура. Так штолен буде досить пухким впродовж 1-2 тижнів.
Більше новин читайте на GreenPost.