Різдвяна ялинка і вінок: НАСА показало космічні об'єкти, що нагадують про свята — ось яка краса (ФОТО, ВІДЕО)
Різдво святкують і на Міжнародній космічній станції.
НАСА представило напередодні свят два знімки зоряних скупчень, що нагадують різдвяну ялинку та вінок. Науковці об'єднали дані кількох телескопів, аби створити вражаючі зображення, розповідає «Дзеркало».
Зоряне скупчення NGC 602 розташоване на околиці Малої Магелланової Хмари — однієї з найближчих до Чумацького Шляху галактик, приблизно за 200 000 світлових років від Землі. Зірки в NGC 602 містять менше важких елементів порівняно із Сонцем і здебільшого рештою галактики. Натомість умови всередині NGC 602 імітують умови для зірок, виявлених мільярди років тому, коли Всесвіт був набагато молодшим.
Це нове зображення поєднує дані рентгенівської обсерваторії «Чандра» з раніше опублікованим зображенням із космічного телескопа «Джеймс Вебб». Темний кільцеподібний контур «вінка», видимий у даних телескопа (представлений помаранчевим, жовтим, зеленим і синім кольорами), складається з щільних хмар пилу.
Тим часом рентгенівське проміння від «Чандри» (червоний колір) показує молоді, масивні зірки, які висвітлюють «вінок», посилаючи високоенергетичне світло в міжзоряний простір. Ці рентгенівські промені живляться вітрами, що течуть від таких зірок, розкиданих по всьому скупченні. Розширена хмара в даних «Чандри», ймовірно, походить від рентгенівського світіння, що перекривається, тисяч молодих і маломасивних зірок у скупченні.
Крім «космічного вінка», доступна і нова версія «Різдвяної ялинки». Як і NGC 602, NGC 2264 є скупченням молодих зірок віком від одного до 5 млн років. (Для порівняння: Сонце — зірка середнього віку, віком близько 5 млрд років — приблизно в 1000 разів старше.) На цьому зображенні NGC 2264, розташоване набагато ближче, ніж NGC 602, на відстані близько 2500 світлових років від Землі, дані Чандра (червоний, фіолетовий, синій та білий) були об'єднані з оптичними даними (зелений та фіолетовий), отриманими астрофотографом Майклом Клоу з його телескопа в Аризоні у листопаді 2024 року.
Різдво святкують і на Міжнародній космічній станції. Члени екіпажу 72-ї експедиції Суні Вільямс, Нік Хейг, Бутч Вілмор і Дон Петтіт поділилися святковими привітаннями та висловили добрі побажання тим, хто залишився на Землі.
Більше новин читайте на GreenPost.