У водосховищах природного стоку анексованого Криму накопичилося близько 48,3 млн кубометрів води. Це на 11,6 млн кубів більше, ніж на початок зими,
«До початку весни загальний сумарний обсяг води у водосховищах, розташованих у руслах річок, становив 48,308 млн куб. м, що на 12,256 млн куб. м більше, ніж місяць тому, і на 11,636 млн куб. м більше, ніж на початок зими», — повідомляє Кримське управління з гідрометеорології та моніторингу навколишнього середовища у вівторок, 2 березня.
Зокрема, приплив води в Білогірське водосховище становив приблизно 4,5 млн кубів, у Сімферопольське — приблизно 1,1 млн кубів, Щасливе — приблизно, 1,6 млн, Партизанське — 1,7 млн. Найбільше води надійшло в Чорноріченське водосховище в Севастополі — 9,5 млн кубів.
Зазначено, що танення снігу, іноді супроводжуване випаданням дощів, сприяло підвищенню рівнів води переважно річок північного передгір'я лише на на 1–34 см. Максимальні витрати води в річках Бельбек, Чорна та Коккозка короткочасно збільшувалися до 4,02–17,0 куб. м/с.
«У басейнах більшості селевих річок округів Алушта, Судак і Феодосія зберігалося пересихання», — констатували синоптики.
В той же час дані ці є досить суперечливими, адже днями окупаційна влада Криму оновила показники наповнюваності водосховищ півострова. Так, два водосховища повністю виснажені, ще одне — на межі висихання.
На початок лютого окупаційна влада повідомляла, що найбільш близькими до «мертвого об’єму» були Балановське, Тайганське та Партизанське водосховища.
Наголошується, що минулого тижня Ялта й Алушта через дефіцит води перейшли на графік подачі води.
Як відомо, Крим перетворюється на пустелю — за рік на півострові зникли 10 річок (фото). Крім того, науковці розповіли, що Крим висихає без води, а опади не рятують ситуацію.