Догори
Дати відгук

Крим висихає без води, опади не рятують ситуацію — кліматолог

У КФУ стверджують, що подібна посуха в Криму спостерігалася понад 20 років тому.

2 хв на прочитання12 Січня 2021, 10:11
Фото: Кримський блогер Фото: Кримський блогер
Поділитись:

Як відомо, у Криму найбільше водосховище перетворилося на поле. Окупована територія дедалі більше потерпає без води й опади, що випали минулого тижня й очікувані в найближчі дні, істотно не вплинуть на ситуацію, що склалася з водою в анексованому Криму.

Про це заявив кліматолог, доцент агротехнологічної академії Кримського «федерального» університету (КФУ) Володимир Рябов, повідомляється на сайті навчального закладу. 

За словами науковця, попередній період (осінній і зимовий) був дуже сухий. І в степовій, і в гірсько-лісовій частині півострова ґрунт настільки пересох, що опади, а випало їх порівняно небагато, приблизно 20–30 мм, поповнять вологою тільки верхній шар ґрунту та не дадуть суттєвого стоку. Вся волога, яка випала в останні дні, залишиться в ґрунті. 

«За попереднім прогнозом майбутнього тижня теж очікуються опади, навіть більш інтенсивні, ніж ті, які випали минулого тижня. Потрапивши на вже вологий ґрунт, частина з них піде в річковий стік», — сказав Рябов.

Він наголосив, що якщо прогноз виправдається, то ці опади, можливо, трохи наповнять гірські річки, і «щось потрапить у водосховища». Але на багато сподіватися немає підстав із тієї причини, що ґрунтові горизонти пересохли, і вони вбирають усю вологу, яка випадає. 

У КФУ стверджують, що подібна посуха у Криму спостерігалася понад 20 років тому.

Нагадаємо, що днями в мережі опублікували відео із пересохлим Сімферопольським водосховищем. Тепер його дном ходять люди та бігають собаки. Це не єдина екологічна катастрофа на півострові, так окупанти в Криму унікальний пляж на мисі Меганом у Судаку закатали в асфальт (фото). Це зробили для проведення форуму «Таврида».

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Еко