Фахівці вперше протестували зразки зі зруйнованої атомної електростанції Фукусіма на північному сході Японії на радіоактивність. За словами Куніакі Такахаші з компанії-оператора Tepco, рівень радіації досить низький, аби розпочати наступну фазу складного процесу тестування. Раніше спеціальним роботам вдалося витягти невелику кількість матеріалу з захисної оболонки реактора. Про це розповідає Die Zeit.
Зразок у спеціальному контейнері буде доставлений до дослідницького центру для подальшого вивчення. У вересні Tepco вже намагалася проаналізувати невелику кількість радіоактивного матеріалу з реактора, щоби зробити висновки про ситуацію всередині реактора — але невдало. Через понад 13 років після ядерної аварії у Фукусімі на атомній електростанції все ще залишається близько 880 т радіоактивного матеріалу.
Система охолодження на атомній електростанції Фукусіма вийшла з ладу в 2011 році після сильного землетрусу та цунамі, що призвело до розплавлення трьох із шести реакторів. Це була найгірша ядерна аварія з часів Чорнобильської катастрофи 1986 року, коли паливо й інші матеріали розплавилися, утворивши високорадіоактивні уламки, які важко вивезти.
Tepco почала скидати частину колишньої охолоджувальної води в море лише у 2023 році. Для цього радіоактивну воду обробляють, фільтрують і розбавляють у кілька етапів. Оскільки на станції немає достатньої місткості для зберігання води, загалом понад 1,3 млн кубометрів буде скинуто в море протягом десятиліть.
Більше новин читайте на GreenPost.