Догори
Дати відгук

Рішення про форму навчання має приймати керівник навчального закладу — освітянин

Тим часом у сільських школах відсторонених учителів нема кому замінити.

2 хв на прочитання17 Листопада 2021, 18:39
Поділитись:

Більшу частину пов’язаних із карантинними обмеженнями проблем, які дуже впливають на якість освіти, освітяни могли би вирішити, але державна політика зв'язує їм руки. Про це під час прес-конференція керівників шкіл та громадськості в ІА «Українські новини» заявив Володимир Алєксєєв, директор Гнідинцівського ЗЗСО.

Зокрема йдеться про те, що всі заклади освіти зрівняли під один знаменник — умови для функціонування шкіл однакові як для маленької сільської школи, так і для великої столичної.

«Такий звичайний приклад щодо роботи початкової школи в червоній зоні: якщо взяти велику столичній школу (приблизно там 90–100 дітей навчається в початковій школі), вони в червоній зоні, припустимо, працюють. У нас же в сільській школі всього 80 дітей. Чи є сенс відправляти 50 наших учнів старшої школи на дистанційку? При тому, що вчителі старших класів однозначно контактують, виходять на роботу: англійська мова, фізична культура, музика — всі ці дисципліни викладають учителі-предметники», — сказав Володимир Алєксєєв.

Друга проблема, озвучена директором, — відсторонення працівників. Він зазначив, що у великому місті можна знайти заміну, можна замінити працівника, а в сільській місцевості це дуже важко.

«Мені наразі відсторонити навіть учителя початкових класів — це просто катастрофа, яка має потім наслідки щодо якості освіти, щодо отримання дітьми освітніх послуг», — підкреслив Володимир Алєксєєв.

Він наголосив, що при цьому законодавство «не зовсім досконале», і, відсторонивши від роботи працівника, керівник закладу матиме судовий позов, у якому 100-відсотково буде не правий, але й не відсторонивши працівника від роботи, керівник також буде притягнутий до відповідальності. Володимир Алєксєєв вважає, що, оскільки у законодавстві не узгоджено багато деталей, керівники державних шкіл стали заручниками ситуації.

«Загалом ми дотримуємося всіх вимог: усіх протиепідемічних заходів, дистанції, у нашому закладі 100 % вакцинованих педагогічних працівників. Але знову ж таки середня та старша школи у нас на дистанційці», — розповідає Володимир Алєксєєв.

Він переконаний, що потрібна автономія закладів освіти.

«Я як керівник маленької сільської школи бачу дійсно ситуацію, яка вона у нас як із захворюваністю, так і з вакцинацією — я можу сам ухвалити рішення, у якому форматі в нас буде навчання. Але, на жаль, законодавство побудоване так, що я не маю цієї автономії», — констатує директор.

Нагадаємо, МОЗ хоче заборонити невакцинованим проти COVID-19 працювати і в жовтих зонах.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.