Догори
Дати відгук
  • Головна
  • Новини
  • Війна
  • РФ не має засобів для ефективної боротьби з українськими напівзанурюваними дронами-камікадзе — полковник російської авіації

РФ не має засобів для ефективної боротьби з українськими напівзанурюваними дронами-камікадзе — полковник російської авіації

А пасивні засоби боротьби з ними відсутні.

4 хв на прочитання17 Липня 2023, 23:09
Кримський міст станом на ранок 17 липня Кримський міст станом на ранок 17 липня
Поділитись:

Називаючи сьогоднішній підрив Кримського мосту «черговою успішною атакою ЗСУ», російський політичний діяч, полковник авіації Віктор Алксніс заявляє, що вона була неминуча через два чинники.

«Перший — політичний, пов'язаний із політикою «договорняків» з Україною та її союзниками, яку активно намагається проводити Кремль та особисто президент В.Путін», — вважає росіянин.

На його думку, «зернова угода» дозволила Україні запускати напівзанурювальні дрони-камікадзе з морського узбережжя поблизу Одеси, а також з морських вантажних суден, що забезпечують цю угоду з акваторії Чорного моря. Алксніс також запевняє, що існує фактична заборона на удари по українських транспортних комунікаціях, а також по виробничих потужностях, які беруть участь у виробництві українських морських дронів «Микола-3», і по енергетичних об'єктах, які забезпечують ці підприємства енергією

Другий чинник, який називає Алксніс — військово-технічний. Ідеться про те, що в російської армії відсутні системи озброєння, здатні вести успішну боротьбу з напівзанурювальними дронами-камікадзе.

«У ході проведеної за останні 30 років найбільшої у світовій історії деіндустріалізації свідомо було знищено сотні оборонних підприємств та науково-дослідних інститутів. В результаті було втрачено тисячі технологій і в цьому плані наше відставання від передових країн складає вже десятки років», — нарікає військовий.

Він нагадує, що для успішної боротьби з напівзанурювальними дронами-камікадзе необхідне своєчасне їх виявлення засобами космічної й авіаційної технічної розвідки. Тимчасом російське «космічне угруповання» вкрай нечисленне і виконати це завдання не в змозі, оскільки російська морська авіація «радше мертва, ніж жива».

Алксніс пояснює, що для своєчасного виявлення таких дронів і наведення на них ударної авіації потрібно забезпечувати цілодобове патрулювання повітряного простору над Чорним морем протичовнових патрульних літаків, оснащених сучасними засобами радіолокації виявлення надводних і підводних об'єктів. Але за відкритими даними РФ має на Північному та Тихоокеанському флотах усього 22 застарілі протичовнові літаки Іл-38 і близько 20 Ту-142.

«Всі вони за своїми тактико-технічними характеристиками не відповідають вимогам сьогоднішнього дня і значно поступаються сучасним американським протичовновим літакам Boeing P-8 Poseidon, яких тільки у США 128 і десятки їхніх союзників. Крім того, невідомо, чи зможе застаріле радіолокаційне обладнання наших Іл-38 і Ту-142 забезпечувати ефективне виявлення малорозмірних напівзанурювальних дронів-камікадзе. Постачання нових протичовнових літаків для російської армії навіть не планується», — розповідає військовий.

Він говорить, що іншим ефективним засобом виявлення напівзанурювальних дронів-камікадзе є літаки далекого радіолокаційного виявлення й управління (ДРЛОУ), які легко виявляють надводні морські цілі. Але й із цим у росіян «величезні проблеми»: наявні дев'ять застарілих літаків А-50 (А-50У) виробництва 80-их років через свою нечисленність не здатні забезпечити всі потреби ЗС РФ, а виробництва нових літаків ДРЛОУ в Росії немає.

«Без дальнього виявлення напівзанурюваних дронів-камікадзе технічними засобами з подальшим наведенням на них літаків ударної авіації ефективна боротьба з ними «на далеких рубежах» неможлива. Залишаються лише пасивні засоби боротьби — перекриття Керченської протоки боновими загородженнями, які довели свою ефективність ще в роки першої світової війни для боротьби з підводними човнами. Судячи з сьогоднішньої атаки, у Керченській протоці вони відсутні. Чому? Хіба в умовах війни у зв'язку з виходом російського угруповання на узбережжя Азовського моря та перетворенням його на внутрішнє море РФ існує великий морський трафік із Чорного моря в Азовське і навпаки? Невже не можна тимчасово повністю припинити цей трафік і тим самим убезпечити Кримський міст хоч би від ударів напівзанурюваних дронів-камікадзе?» — запитує Алксніс.

Тимчасом російська версія про гідроскутери, перероблені в безпілотники, якими підірвали Кримський міст, звучить абсурдно — експерт.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Війна
Жінки-добровольці допомагають розміновувати територію. Скріншот відео DW
Японія використовує важку техніку та ШІ для того, щоб допомагати Україні в розмінуванні території
5 хв на прочитання16 Травня 2025
Прорив у Стамбулі: Україна та Росія домовились про обмін полоненими та зустріч президентів. Фото: Рустем Умєров / Rustem Umerov / facebook
Переговори України та Росії в Стамбулі: домовлено про обмін полоненими та зустріч президентів
1 хв на прочитання16 Травня 2025
M142 HIMARS
Україна заплатила $770 млн за несправну чи взагалі не отриману зброю — Financial Times
1 хв на прочитання16 Травня 2025
Україна визначила склад делегації на переговори з Росією в Стамбулі
Зеленський затвердив склад української делегації на переговори з РФ у Стамбулі
2 хв на прочитання16 Травня 2025
Коли настане мир в Україні та чому Трамп так дивно поводиться: ось що розповів відомий американський філософ Фукуяма
4 хв на прочитання16 Травня 2025
Папі Римському Леву XIV передали списки українських захисників, які перебувають у полоні
1 хв на прочитання15 Травня 2025
Путін може атакувати північний фланг НАТО з 600 000 військ — супутникові знімки показують російські сили біля Фінляндії
12 хв на прочитання15 Травня 2025
Конотопське надлісництво ДП «Ліси України» під обстрілом — наслідки нічної атаки
1 хв на прочитання14 Травня 2025
Більше з GreenPost
Співак JJ (Джейджей), який представляв Австрію. Фото: Reuters
Австрія перемогла на Євробаченні-2025, Україна – дев'ята
1 хв на прочитаннягодина тому
На Житомирщині запустили гігантський завод з переробки конопель. Фото: Міністерство економіки України
На Житомирщині запрацювало найбільше в Україні підприємство з переробки промислових конопель
2 хв на прочитання3 години тому
Фото: Максим Нікітін
Бісквітний рулет із повидлом нашвидкуруч — рецепт із розряду «гості на порозі»
1 хв на прочитання4 години тому
Фото: loda.gov.ua
Похибки глюкометра: коли цифри брешуть і як їх зрозуміти
3 хв на прочитання5 годин тому
Мольберт із живими квітами — креативна прикраса для вашого саду (ФОТО)
2 хв на прочитання11 годин тому
Міжнародний день вакцини проти ВІЛ: огляд сучасних розробок
4 хв на прочитання11 годин тому
Виявлено зв'язок між інгредієнтом популярних напоїв та ризиком раку крові - дослідження
3 хв на прочитанняВчора
У Саудівській Аравії відкрилася перша у світі клініка, де діагнози ставить штучний інтелект
4 хв на прочитанняВчора