За словами британського реаніматолога Алока Мішра, багато спроб самостійного лікування ковіда вдома небезпечні через неправильне поводження людей і прийому невідповідних ліків.
«Багато людей, що потрапляють в реанімацію, доводять себе самі до критичного стану, приймаючи великі дози антибіотиків і затримуючи госпіталізацію. Такі запущені через самолікування випадки коронавірусної інфекції по-справжньому небезпечні», - попередив доктор Мішра.
Як приклад фахівець розповів про пацієнтку, що лікувала свій ковід вдома й не зверталася до лікаря, тому що боялися потрапити в лікарню. Однак через два тижні вона опинилася в реанімації з імунітетом, який був «випалений» антибіотиками. На жаль, врятувати жінку не вдалося.
Експерт зауважив, що важкий перебіг ковіда сприяє появі множинних тромбів в легенях. Захворівши, потрібно уважно стежити за всіма змінами свого стану. Особливо небезпечним в своїх наслідках ковід може стати для людей, що мають проблеми з серцем або діабет.
«Якщо у хворого протягом двох-трьох днів тримаються симптоми, потрібно звернутися до лікаря, а через тиждень можна зробити КТ, щоб не пропустити ознаки пневмонії», - порадив Мішра.
За матеріалами medikforum.
Нагадаємо, раніше ми розповідали, які продукти стають небезпечними для здоров'я українців після 40 років.