Реабілітація після антибіотиків: радять фармацевти

2 хв на прочитання08 Квітня 2023, 20:17

Прийом антибіотиків: що після?

Всі ми знаємо, що прийом антибіотиків несе для організму низку гнітючих наслідків. Але, на жаль, іноді без них просто не обійтися. Запалення легень, тяжкі інфекції м'яких тканин, післяопераційна профілактика потребує їх застосування. І вже якщо антибіотиків не уникнути, потрібно знати, як знизити негативні наслідки від їх використання. Про це розповідає «Досвідчений фармацевт».

1️) Перш за все, не забувайте, що вода — головний детоксикаційний компонент. Пийте її кожні півгодини потроху. Так вона і засвоїться правильно, і бруньки не перевантажить.

2️) Весь період прийому антибіотиків та наступний 1-2 місяці використовуйте гепатопротектори, щоб знизити токсичне навантаження на печінку:

- аргенін, бетаїн

- іннозитол (вітамін В8), холін (вітамін В4)

- гепабене, гептрал

- селімарин (розторопша)

- лецитин, фосфоліпіди (есенціалі, фосфатидилхолін або ін.).

3️) Дуже важливо в період лікування антибіотиками харчуватися повноцінно та збалансовано. Не перевантажуйте і так пригнічену лікуванням печінку швидкими вуглеводами (солодким, борошняним, надлишком фруктів, випічки тощо).

Більше зелених листових овочів та пряних трав – цінних для печінки та жовчовідтоку. Тільки так ви і хворобу скоріше переможете, і після терапії успішно відновитеся.

4️) Щоб максимально зберегти безцінну мікрофлору кишечника, з першого дня прийому антибіотиків та наступні 3-4 місяці використовуйте пробіотики.

Вибір хорошого пробіотика справа не проста. Чи можливо присвятити цьому питанню один із найближчих постів?

І не забудьте про домашній пробіотичний засіб — квашену капусту. Тут вам і пре-і пробіотик в одній особі.

5️) Весь період прийому антибіотиків обов'язково використовуйте ентеросорбенти: чорне/біле вугілля, ентеросгель, полісорб, лактофільтрум, атоксил тощо.

Але обов'язково витримуйте паузу 1-2 години між прийомом сорбенту та вживанням будь-якого лікарського препарату. При недотриманні цього правила всі сорбенти зменшать ефективність ліків.

Нагадаємо, антибіотик і має призначати лікар, але в наших умовах частина людей просто не доживе до призначення — інфекціоніст.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: