Догори
Дати відгук

Рафаель Гроссі повідомив про щоденні вибухи поблизу ЗАЕС

МАГАТЕ продовжує здійснювати моніторинг та оцінку ядерної безпеки.

2 хв на прочитання17 Квітня 2025, 12:32
МАГАТЕ про ядерну безпеку в Україні: ситуація залишається складною МАГАТЕ про ядерну безпеку в Україні: ситуація залишається складною
Поділитись:

Директор Генеральний Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаель Маріано Гроссі заявив про нестабільну ситуацію з ядерною безпекою та захищеністю в Україні на тлі триваючого військового конфлікту. За його словами, щоденні звіти команд МАГАТЕ, які працюють на місцях, чітко вказують на постійні ризики, спричинені військовою активністю поблизу ядерних об'єктів.

Генеральний директор Гроссі підкреслив, що МАГАТЕ продовжує здійснювати моніторинг та оцінку ядерної безпеки на п'яти основних ядерних об'єктах України, а також надає необхідне обладнання та технічну допомогу, включаючи медичну підтримку.

Зокрема, на Запорізькій атомній електростанції (ЗАЕС) протягом останнього тижня команда МАГАТЕ, яка постійно перебуває на майданчику, майже щодня чула вибухи на різних відстанях, а також періодичні постріли. Під час регулярних обходів станції команда відвідала машинні зали двох енергоблоків, де їм знову відмовили у доступі до західних частин залів. Також вони відвідали станцію водопідготовки, де підтвердили процедури очищення стічних вод та спостерігали за тестуванням аварійного дизель-генератора.

На Південноукраїнській АЕС команда МАГАТЕ була проінформована про виявлення п'яти безпілотників за 2 км на захід від майданчика вночі з 11 на 12 квітня. Зі свого місцезнаходження команда спостерігала за дронами та чула звуки стрілянини, спрямованої, ймовірно, на їх відбиття.

На Чорнобильському майданчику команда МАГАТЕ відвідала Новий безпечний конфайнмент та отримала оновлену інформацію про його стан після атаки дрона в середині лютого, яка пробила отвір у конструкції. Рівень радіації в районі залишався в межах норми, і не було зафіксовано жодних викидів радіоактивних речовин за встановлені межі. Протягом минулого тижня на обох цих майданчиках команди МАГАТЕ фіксували сигнали повітряної тривоги майже щодня.

Протягом останнього тижня МАГАТЕ організувало п'ять додаткових поставок обладнання в рамках зусиль, спрямованих на забезпечення ядерної безпеки та захищеності. Загальна кількість таких поставок з початку конфлікту сягнула 130. Рівненська АЕС отримала два статичні випробувальні стенди, відремонтовані та модернізовані в Німеччині за фінансової підтримки Норвегії.

Персонал станції також пройшов навчання з роботи з новою автоматизованою системою. Ці стенди використовуються для випробування гідравлічних амортизаторів станції, які зменшують вібрації в насосах охолоджуючої рідини, парогенераторах та іншому обладнанні, критично важливому для ядерної безпеки.

Інше обладнання було доставлено до Чорнобиля, Централізованого сухого сховища відпрацьованого ядерного палива та Державного спеціалізованого підприємства "Радонське об'єднання", що займається управлінням радіоактивними відходами. Ці поставки були профінансовані Європейським Союзом, Данією та Швецією. Хмельницька АЕС отримала медичне обладнання за підтримки Норвегії.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Енерго
Зображення згенеровано ШІ
Держкомпанія з Німеччини купує все більше російського газу, а уряд вдає, що нічого не знає про це — розслідування
2 хв на прочитання8 годин тому
Кабмін привів документи у сфері надр у відповідність до Закону про адміністративну процедуру. Фото: Ecopolitic
Уряд гармонізував документи у сфері надрокористування із Законом
1 хв на прочитанняВчора
Дорожня карта ЄС: Відмова від газу РФ та можливості для США. Фото: Getty Images
ЄС готує "дорожню карту" відмови від газу РФ
2 хв на прочитанняВчора
фото: Pixabay
Мита Трампа та ОПЕК+: чи впадуть ціни на нафту ще нижче?
6 хв на прочитанняВчора
Кадрові перестановки в уряді: нові призначення в енергетиці та туризмі, звільнення у МОЗ
1 хв на прочитанняВчора
Чехія оголосила про повну незалежність від російської нафти, хоча «Дружба» залишиться заповненою
2 хв на прочитанняВчора
Болгарія передумала продавати Україні ядерні реактори для ХАЕС — чому так сталось і чи справді це лише на краще
7 хв на прочитанняВчора
Ресурс державних гарантій для "Нафтогазу" вичерпано - чи допоможе Єврокомісія
3 хв на прочитанняВчора