- Головна
- Новини
- Агро
- С/Г продукція
- Пустельна Мавританія почала вирощувати пшеницю у промислових масштабах
Пустельна Мавританія почала вирощувати пшеницю у промислових масштабах
Її приклад будуть наслідувати й інші африканські країни, тож Україна матиме все менший ринок зерна в Африці.
Пустельна Мавританія почала вирощувати пшеницю у промислових масштабах. Ця тропічна африканська країна має здебільшого каменистий ґрунт і дуже посушливий клімат. Саме тому понад 80 % сільськогосподарської продукції мавританці імпортують. За даними FAO, за останні п'ять років імпорт зерна Мавританією покривав до 80 % потреб національного споживання, причому близько 50 % імпорту пшениці надходило з Чорноморського регіону, головним чином з України.
Однак бойові дії в Україні та непевність щодо поставок продовольства змусили мавританців спробувати вирощувати власну пшеницю. Цей проект було здійснено в рамках державно-приватного партнерства між Національним товариством сільського розвитку (SONADER), групою Timar, яка займається логістикою та складським господарством, і компанією Biladi, яка спеціалізується на сільському господарстві та тваринництві.
Випробування було зосереджено на вирощуванні двох сортів пшениці на площі в 200 га, що дозволило отримати врожайність від 4 до 5 тонн з гектара. Про це пише кенійське видання Milligin.
У 2021 році Мавританія імпортувала пшениці на суму 172 мільйони доларів, ставши 63-м найбільшим імпортером пшениці у світі. Віднині мавританці почнуть збільшувати ділянки власних посівів, поступово зменшуючи частку імпорту. Їхній приклад будуть наслідувати й інші африканські країни, тож Україна матиме все менший ринок зерна в Африці, а отже, слід активніше переходити до імпорту продукції з доданою вартістю — тобто вже не зерна, а виробів із нього. Або активніше переходити на вирощування інших культур.
Більше новин читайте на GreenPost.