Згідно з новим дослідженням, проблеми з психічним здоров'ям все частіше трапляються серед працюючого населення. Працівники відчувають високий рівень стресу, впадають у депресію та беруть лікарняні, розповідає Euronews.
Дослідження, проведене компаніями AXA та IPSOS у 16 країнах серед людей віком від 18 до 75 років, малює тривожну картину погіршення психічного здоров'я в усьому світі, особливо серед працівників.
Респонденти з Бельгії, Китаю, Франції, Німеччини, Гонконгу, Ірландії, Італії, Японії, Мексики, Філіппін, Іспанії, Швейцарії, Таїланду, Туреччини, Великої Британії та США назвали безліч факторів, що впливають на їхнє благополуччя. Серед них — фінансова нестабільність, відсутність роботи та потік негативних новин із ЗМІ.
За даними дослідження, кожного третього опитаного є щонайменше один тип розладу психіки. Найпоширеніші з них — депресія та тривожність. Причому порівняно з попередніми роками ситуація не покращала.
Все нові й нові ризики та загрози, наприклад, пов'язані зі зміною клімату чи інтернетом, також сприяють погіршенню психічного здоров'я. Вони викликають тривогу, підвищують рівень стресу й, у ширшому розумінні, посилюють відчуття вразливості, пояснив директор департаменту AXA європейського ринку та охорони здоров'я Патрік Коен під час презентації звіту.
Це особливо стосується зайнятого населення, яке називає стрес, пов'язаний з роботою, та труднощі з досягненням балансу між роботою й особистим життям основними факторами, що впливають на психічне здоров'я.
«Більше половини опитаних нами працівників повідомили, що в останні два тижні рівень стресу був вищим за середній», — сказав Коен.
Він додав, що понад чверть опитаних співробітників брали відпустку через хворобу протягом останнього року через проблеми з психічним здоров'ям.
Дослідження показує, що кількість таких лікарняних зростає: у 2024 році на них припадало 27 % усіх відпусток через хворобу, що на чотири процентні пункти більше, ніж роком раніше. У Франції психічне здоров'я зараз є основним мотивом виходу у відпустку через хворобу.
Основні наслідки стресу, пов'язаного з роботою, зазначені у дослідженні, включають безсоння, проблеми з концентрацією уваги чи прийняттям рішень, а також головний біль і м'язову напругу.
За оцінками, депресія та тривога призводять до втрати близько 12 млрд робочих днів на рік.
Серед представників молоді віком від 18 до 24 років ситуація погіршується. У цій віковій групі кількість відпусток через хворобу, пов'язану з психічним здоров'ям, становить 42 % від загальної кількості лікарняних. А 85 % молодих респондентів визнали, що часто перебувають у стані тривоги, стресу чи депресії, хай навіть у легкій формі.
«Коли ми подивилися на цю статистику, то були шоковані, побачивши, що в галузі психічного благополуччя спостерігається явний розрив між поколіннями, причому молодь страждає від цього набагато більше», — сказав Коен.
Він додав, що ця тенденція була помітна в попередні роки, а тепер, вочевидь, вона розростається.
44 % молодих людей заявили, що наразі страждають від психічних розладів. Це на 12 % більше за середній показник населення.
Дослідження також показує, що на цифри впливають два фактори: надмірне використання соціальних мереж, а також самотність та ізоляція.
Більше половини (52 %) представників молоді зазначають, що соцмережі позначаються на їхньому ментальному здоров'ї, порівняно з 36 % населення загалом.
У цьому контексті, йдеться у дослідженні, компаніям необхідно пропонувати підтримку своїм співробітникам.
«Співробітники компаній загалом очікують на певну підтримку на робочому місці. Та насправді справи інакші», — сказав Нільс Райх, генеральний директор AXA Global Health.
47 % опитаних заявили, що їхні компанії проводять спеціальну політику щодо підтримки психічного здоров'я та благополуччя своїх працівників. А 52 % респондентів хотіли б, аби їхні роботодавці надавали їм таку підтримку.
«Коли роботодавці пропонують рішення, починають говорити на цю тему і підвищувати обізнаність, вони здатні реально і дуже значуще змінити ситуацію для своїх співробітників, а також боротися зі своїми власними проблемами — прогулами та зниженням продуктивності праці», — сказав Райх.
Більше новин читайте на GreenPost.