Соняшникова олія – одне з найпопулярніших видів олій, на якому смажать їжу. Однак не всі знають, що це олію не завжди можна використовувати у кулінарії. Вся справа в тому, що вона має високу точку димлення, і в поєднанні з деякими продуктами за високих температур може бути небезпечним для здоров'я.
Справа в тому, що у кожного масла є точка димлення - це температура, при якій масло руйнується і згоряє, надаючи їжі неприємний смак, що пригорів. У цей час у продукті вивільняються шкідливі для організму вільні радикали.
А взагалі краще уникати смаження на олії з таких причин:
Нерафіновані олії мають нижчу точку димлення, ніж рафіновані, тому вони краще підходять для заправки салатів та соусів. А для смаження вони не підходять.
Соняшникова нерафінована олія стає шкідливою при 107 градусах. Адже під час смаження у фритюрі температура коливається від 177 до 232 градусів.
Точки димлення різних типів олій такі:
Коли ми дізналися про точку кипіння соняшникової олії, тепер розглянемо, які продукти не можна смажити на ньому.
Цей продукт часто використовується у консервованому вигляді, але при приготуванні деяких соусів та страв їх можуть підсмажувати на сковороді. Майте на увазі, що смаження оливок на олії може призвести до небажаних змін їх смаку та текстури. Соняшникова олія містить більш високу температуру окислення, і в поєднанні з оливками їх смак може псуватися.
Риба містить безліч поживних речовин, у тому числі Омега-3 жирні кислоти. Однак якщо смажити рибу на олії, то висока температура може призвести до утворення шкідливих сполук. Якщо ви хочете посмажити рибу, то використовуйте для цього оливкову або вершкове масло. Таким чином, ви збережете в рибі корисні речовини. В ідеалі запікати рибу в духовці без олії, і тоді вона пустить свій власний сік, а страва вийде кориснішою.
Мідії, креветки, восьминоги, кальмари краще не смажити на олії. У морепродуктах міститься ніжна білкова структура та тонкий смак. А соняшникова олія при досягненні високих температур може утворювати гірчичні альдегіди, які негативно впливатимуть на смак морських делікатесів. Смачніше та корисніше виходять морепродукти на грилі.