Природа потерпає від людей: масштабні пожежі в екосистемах знову охопили Київщину (відео)
За минулу добу, 26 березня, рятувальниками Київської області здійснено 101 виїзд на гасіння пожеж в екосистемах
За минулу добу, 26 березня, рятувальниками Київської області здійснено 101 виїзд на гасіння пожеж в екосистемах
Про це повідомляє GreenPost з посиланням на інформацію ГУ ДСНС України.
Так, за останню добу рятувальники Києво-Святошинського району 11 разів залучалися до гасіння трав'яного настилу та сміття на загальній площі близько 11 га. Загорання було успішно ліквідовані в таких населених пунктах як м. Боярка, с. Крюківщина, с. Гатне, с. Віта-Поштова, с. Білогородка, с. Бобриця, с. Гореничі, с. Жорнівка, с. Гнатівка с. Ходосівка та ін.
Цього ж дня, 26 березня, о 16:19 до оперативно-диспетчерської служби Бородянського району надійшло повідомлення від місцевих жителів про горіння трав’яного настилу поблизу с. Шибене. По прибуттю рятувальниками встановлено, що палає трав’яний настил, чагарники та самосій на загальній площі близько 5 га. Пожежу було локалізовано о 17:39, не допустивши подальше розповсюдження вогню. А о 20:21 рятувальниками повністю ліквідовано процес горіння. На гасіння пожежі залучались дві одиниці техніки та 6 чоловік особового складу ДСНС.
"Дуже часто причиною виникнення даного роду великомасштабних пожеж є спалювання сухих рослинних залишків та необережне поводження з вогнем громадян. А швидкість поширення вогню надзвичайно висока, тому локалізувати такі пожежі на відкритих територіях дуже важко", - йдеться у повідомленні.
Ситуація є вкрай небезпечною і сьогодні. Кореспондент GreenPost зафіксував горіння трави між селами Загальці та Питання, у Бородянському районі Київької області.
Проблемою спалювання сміття та сухої трави, настилу, стурбовані не тільки рятувальники, журналісти екологічних порталів та екоактивісти. Як писав GreenPost, Львівська ОДА просить уряд та депутатів Верховної Ради посилити відповідальність за спалювання сухої трави. Зокрема, збільшити штрафи та коло осіб, відповідальних за загоряння. Відповідний проект закону «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення (щодо посилення боротьби з самовільним випалюванням сухої рослинності та її залишків та захисту навколишнього природного середовища)» вже направили прем’єр-міністру та парламентарям.