Неділя, 05 Липня 2020
Догори
Дати відгук
  • Головна
  • Новини
  • Львівщина просить збільшити штраф за підпал сухої трави у 200 разів

Львівщина просить збільшити штраф за підпал сухої трави у 200 разів

Мінімальний штраф для паліїв пропонують збільшити з 170 грн до 42 тис. грн

2 хв на прочитання27 Березня 2020, 17:48 328
Фото: ЛОДА Фото: ЛОДА
Поділитись:

ЛОДА просить уряд та депутатів Верховної Ради посилити відповідальність за спалювання сухої трави. Відтак мінімальний штраф для паліїв пропонують збільшити в понад 200 разів: із 170-340 грн до 42-63 тис. грн.

Як повідомляє  ЛОДА, проект закону «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення (щодо посилення боротьби з самовільним випалюванням сухої рослинності та її залишків та захисту навколишнього природного середовища)» з підписом голови Львівської ОДА Максима Козицького вже направили прем’єр-міністру та парламентарям.

Фото: ЛОДА

Серед ініціатив  -   штрафи  землевласників та землекористувачів за неналежне утримання територій.  Штрафи від 850 до 1190 грн пропонують збільшити у межах 84 080-105 100 грн.

Після внесення запропованих змін штрафувати зможуть: посадові особи, уповноважені виконавчими комітетами різних рад, органи внутрішніх справ (Національної поліції), а також органи державного нагляду у сфері пожежної і техногенної безпеки. Наразі ж притягнути до відповідальності порушників мають право:

  • Державна екологічна інспекція України та її територіальні органи;
  • громадські інспектори з охорони довкілля;
  • єгері та посадові особи користувачів мисливських угідь, уповноважених на охорону державного мисливського фонду.

На переконання чиновників Львівщини, нинішні штрафи  замалі, на місці ніхто нікого зловити не може, а за бездіяльність посадових осіб чи власників (або користувачів) поля – також нічого законами не передбачено.

Відповідні пропозиції змін до закону  пройдуть спочатку обговорення у депутатських комітетах.

Довідково:

За інформацією ЛОДА, минулоріч на Львівщині зафіксували понад тисячу пожеж на загальній площі понад 500 га. Вже від початку цього року в області зафіксували понад 300 пожеж на площі понад 100 га.

GreenPost неодноразово звертав увагу на проблематику спалювання сухої трави та небезпеку від пожеж для людини, екології (клімат, вода, грунт, ліси), тварин та птахів. Невинне багаття швидко може перетворитися в справжнє стихійне лихо: під час спалювання у повітря вивільняються небезпечні, а часом і канцерогенні речовини, які є дуже шкідливими. Спалювання сміття завдає величезної шкоди довкіллю, створює загрозу для життя рослинного і тваринного світу.

Фото: ЛОДА

Дим негативно впливає і  на стан навколишнього природного середовища – знижується родючість ґрунтів, порушується їх структура, зменшується протиерозійна стійкість, забруднюється атмосферне повітря та з’являється пожежна загроза для прилеглих територій.


 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.