Проєкт закону про промислове забруднення депутати повернули у профільний комітет

2 хв на прочитання21 Травня 2021, 17:16

Ідеться про підготовку до повторного першого читання.

Проєкт закону про запобігання, зменшення та контроль забруднення, що виникає в результаті промислової діяльності (№ 4167), який затвердив Екокомітет і який попередньо розкритикувала РНБО, народні депутати  повернули комітету. Йдеться про підготовку до  повторного першого читання.

За словами голови комітету з питань екологічної політики та природокористування Олега Бондаренка, законопроєкт покликаний забезпечити високий  рівень захисту довкілля шляхом впровадження інтегрованого довкільного дозволу. Зокрема, містить механізми контролю та усунення забруднення, що виникає в результаті промислової діяльності. Адже забруднення атмосферного повітря є однією з найбільших екологічних проблем в Україні.

Нагадаємо,  11 травня стало відомо, що в РНБО, проаналізувавши  законопроєкт, відправили до Комітету ВРУ висновок. Відповідно до нього проєкт закону про промислове забруднення в нинішній редакції не враховує українські реалії та містить ряд критично-негативних норм, які містять потенційні загрози для національної безпеки України.  Це, зокрема, короткий період для переходу підприємств до нових екологічних норм (чотири роки), в той час, як у ЄС аналогічний перехід відбувся протягом декількох десятків років (у Польщі — 20 років, Словаччині — 17 років).

У РНБО також вважають, що з урахуванням різних технологічних рівнів українських і європейських підприємств, установлення європейських норм викидів у настільки обмежені терміни може призвести до зупинки частини підприємств, що негативно позначиться на економічному стані України

Крім цього, у РНБО мають численні претензії до процесу надання відстрочки до семи років  до такого переходу для українських підприємств.

Нагадаємо, 16 лютого Верховна Рада провалила екологічний закон про забруднення повітря.  Депутати  направили законопроєкт до профільного комітету, щоб той підготував його до повторного першого читання.

До слова, природоохоронці збирають підписи під зверненням на захист природних екосистем у межах земельної реформи.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: