Якщо ви з ранку почуваєтеся стомленою і не відпочилою, якщо шкіра суха і тьмяна, втрачаєте волосся, є потяг до солодкого, часті рецидиви молочниці, то найімовірніше у вас є дефіцит заліза. Про це розповідає Телеграм-канал «Досвідчений фармацевт».
За даними ВООЗ, третина населення земної кулі має дефіцит заліза (швидше за все, ці цифри занижені).
Критерієм дефіциту заліза (згідно з клінічними рекомендаціями) є рівень феритину не менше 40-60 мкг/л.
Часті причини дефіциту заліза у жінок:
Без ліквідації причин дефіцит заліза призведе до розвитку анемії.
Анемія — це зниження в крові еритроцитів і гемоглобіну. Гемоглобін, не побудувати без заліза, гемоглобін необхідний нам, щоб рознести по організму кисень, який, як паливо для машини, необхідний усім клітинам нашого тіла. Без кисню клітини всіх органів зазнають кисневого голодування, тому найчастіший симптом анемії — відчуття слабкості.
Щоб уникнути дефіциту заліза, потрібна профілактика! Згідно з рекомендаціями ВООЗ, слід раз на тиждень (інтермітуюча схема) протягом трьох місяців приймати по 40-60 мг елементарного заліза, потім зробити перерву на три місяці і знову відновити щотижневий прийом. Актуально для всіх жінок, що менструюють, включаючи дівчаток-підлітків.
Слід зазначити, що йдеться про дозу елементарного заліза, тому уважно дивіться на упаковці.
Можливо, що ваш варіант, коли з метою профілактики залізо використовується щоразу в дні менструації.
Важливо: якщо вже діагностована анемія, то необхідно спочатку пролікувати її (щоденний прийом таблеток або крапельниць), а потім перейти на схему прийому інтемітуючого заліза.
Також нагадаємо, що залізо можна «наїсти» — радить ендокринолог.