Програма компенсації агротехніки розширилась до понад 13 тисяч позицій
Загальна кількість української техніки, що бере участь у програмі, сягнула 13 283 одиниць.

Міністерство економіки України вчергове розширило перелік вітчизняної техніки та обладнання для агропромислового комплексу, вартість яких на 25% компенсується державою. Це вже третє оновлення з початку 2025 року, яке додало до списку ще 1373 нові товарні позиції. Загальна кількість української техніки, що бере участь у програмі, сягнула 13 283 одиниць.
За словами заступника Міністра економіки України Андрія Телюпи, це найбільше розширення за весь час дії програми, яке стало реакцією ринку на зростаючий попит та підтвердженням ефективності державних інструментів підтримки. Додано не лише нові позиції, а й 8 нових виробників.
Серед нових найменувань у переліку – різноманітна сільськогосподарська техніка, зокрема сівалки, культиватори, глибокорозпушувачі, борони, обприскувачі та розсадосадильні машини. До оновленого списку увійшли підприємства з Харківської, Полтавської, Тернопільської областей, а також міст Дніпро, Кропивницький та Київ. Крім того, 28 вже акредитованих виробників розширили свій асортимент, додавши 722 нові позиції. Найбільше нових позицій додали підприємства Харківщини (224), Вінниччини (148), Кіровоградщини (72), Дніпропетровщини (69) та Київщини (52).
Загалом у програмі 25% компенсації беруть участь 152 українські виробники, які підтвердили відповідний рівень локалізації своєї продукції згідно з постановою Кабінету Міністрів України №130.
Як скористатися програмою:
Агровиробнику необхідно:
- Обрати необхідну техніку з оновленого Переліку на сайті Міністерства економіки України.
- Придбати її безпосередньо у виробника або його офіційного дилера.
- Подати заявку на отримання компенсації через уповноважений банк.
Підприємства, які бажають включити свою продукцію до програми, можуть подавати заявки на постійній основі. Детальна інформація про процедуру розміщена у розділі «Промислова політика» на офіційному порталі Мінекономіки.
Програма часткової компенсації вартості української агротехніки є важливим інструментом державної політики «Зроблено в Україні», спрямованим на підтримку національного виробництва, створення нових робочих місць та збільшення частки переробної промисловості у ВВП країни.
Більше новин читайте на GreenPost.







