Необхідність прийому препаратів або спеціальної дієти, які сприяють розрідженню крові, виникає у всіх людей віком після 45-50 років через підвищення ризику виникнення серцево-судинних захворювань у зв'язку з віковими змінами показників крові. Особливо це актуально для жінок та осіб із надмірною масою тіла.
Потреба у підтримці згортаючих здібностей крові на мінімальному рівні виникає також:
Кожна людина має розуміти, що гострі захворювання повинні лікуватись виключно медикаментозними засобами. Неприпустимо без ліків намагатися подолати хворобу, яка застала людину зненацька.
Зовсім інакше з тими станами, які несуть безпосередньої загрози життю і може бути скориговані протягом багато часу. Ба більше, постійна підтримка густої крові в стані помірного розрідження вважається одним із найефективніших методів профілактики судинних розладів будь-якої локалізації. Про продукти, які розріджувати кров за допомогою продуктів харчування, розповідає «Жіночий світ».
Овочі — помідори, буряк, капуста (особливо квашена), солодкий перець, огірки (переважно солоні). Ці продукти безпосередньо покращують реологічні властивості крові, перешкоджаючи утворенню тромбів у серці та судинах.
Фрукти — лимон, грейпфрут, яблука, апельсини та мандарини (меншою мірою), гранат (діє двояко: зменшує в'язкість крові, але збільшує кількість формених елементів). Їх кроворозріджуючий ефект зумовлений вирівнюванням балансу між згортанням та протизгортанням крові за рахунок високого вмісту мікроелементів і вітамінів, особливо аскорбінової кислоти.
Соки — фруктові, овочеві, ягідні або їх різні поєднання: томатний, яблучний, буряковий, буряково-яблучний, журавлинний, полуничний, смородиновий, абрикосовий, персиковий.
Ягоди — калина, полуниця, малина, суниця, чорниця, ожина, журавлина, чорна та червона смородина. Майже всі ягоди в сирому або у вигляді соку добре розріджують кров, тому що містять багато корисних речовин і воду.
Приправи та ароматичні речовини — стручковий перець, часник, яблучний оцет, кріп, хрін, кориця, м'ята, імбир. Особливо варто відзначити дію імбиру, який може використовуватися як приправа до готових страв або заварюватися у вигляді чаю. Не варто використовувати його занадто багато у зв'язку з високим ризиком побічних ефектів.
Рослинні олії. Такі олії, як лляна, оливкова, обліпихова, соняшникова, а також риб'ячий жир багаті на омега-3 жирні кислоти. Ці сполуки мають антиатерогенний ефект, зменшуючи прояви атеросклерозу та згущення крові. Їхня роль останніми роками доведена численними дослідженнями.
Вода. Вживання достатньої кількості води за добу забезпечить її затримку в судинному просторі. На цьому фоні відбуватиметься природне кроворозрідження, яке вважається одним із найправильніших. Можна використовувати звичайну очищену або лужну мінеральну воду, зелений і неміцний чорний чай з медом і лимоном, соки, морси, відвари лікарських рослин, компот.
Мед. Це потужний регулятор всіх відновлювальних реакцій в організмі, зокрема згортання крові.
Також лікарі розповіли про продукти, які сприяють розрідженню крові.