«Презерватив — не найнадійніший метод запобігання небажаній вагітності»: консультує гінеколог
Алергія на презервативи, голландський подвійний метод контрацепції й інші речі, про які знають не всі.
Кожна людина, яка веде статеве життя, має деякі запитання щодо контрацепції, які часто нема кому поставити. На них відповідає акушер-гінеколог Тетяна Бережна.
Календарний метод запобігання та перерваний статевий акт — це «яка-не-яка, а контрацепція»?
Це спроба вдати, що ти запобігаєш небажаній вагітності. Індекс Перля (кількість вагітностей, які настали у ста жінок, які використовують даний метод контрацепції протягом року) — від 9 до 40. Тобто дуже високий.
Не всі жінки відчувають свою овуляцію. А здоровий, добрий сперматозоїд може жити у статевих шляхах жінки до семи днів. І спробуй розрахуй.
Перерваний статевий акт також не працює. У переднасінній рідині, тобто ось у цій крапельці мастила, яка виступає у чоловіка на статевому члені при збудженні, вже є сперматозоїди. До того ж часто буває так, що частина сперми потрапляє у статеві шляхи жінки ще до настання оргазму у чоловіка.
Презерватив — найнадійніший метод запобігання небажаній вагітності?
Дивлячись з чим порівнювати-:) Якщо з гормональною контрацепцією, то перевага – він захищає від інфекцій. Але презервативи мають властивість рватися. Як цього уникнути? Ну, по-перше, купувати лише якісну, перевірену продукцію. По-друге, правильно підбирати розмір: якщо презерватив малий, він може порватися, а якщо великий — просто злетіти у процесі.
Знаю випадки, коли надягали одразу два презервативи, але вони не призначені для такого використання, замість супер-захисту можна отримати супер-проблеми — презерватив знову ж таки порветься.
Чи існує алергія на презервативи?
Так, вона буває й у чоловіків, і у жінок. Як і на сам латекс, з якого роблять презервативи, так і на мастило, яким вони покриті. Симптоми — висипання, свербіж, подразнення, сухість. Якщо це торкнулося вас, спробуйте гіпоалергенні презервативи, наприклад, японські Sagami з поліуретану.
Подвійний голландський метод — це що?
Ось це, напевно, справді найнадійніший метод контрацепції.
Він передбачає, що дівчина приймає гормональну контрацепцію, а чоловік додатково використовує презерватив. Дозволяє уникнути і небажаної вагітності, й інфекцій, що передається статевим шляхом. І не так страшно, якщо вона забула прийняти пігулки чи в нього порвався презерватив.
На мій досвід, метод використовують лише 5 % пацієнтів. Але я б дуже рекомендувала його підліткам і молодим пацієнтам — зараз більше полігамії, більше розкріпачення, партнери змінюються частіше, ніж це було за часів наших бабусь і дідусів. Відбулася сексуальна революція, тепер усе можна. Але є й друге дно цієї історії — носіїв інфекцій теж побільшало.
Також буває, що екстрена контрацепція не допоможе: що робити, якщо сталася надзвичайна ситуація.