Догори
Дати відгук

Пожежі у заповіднику «Крейдяна флора»: вражаючі фото

Гасити пожежі заважає відсутність мобільного транспорту і лімітована кількість паливно-мастильних матеріалів

2 хв на прочитання20 Березня 2020, 17:12
Фото Сергія Лиманського Фото Сергія Лиманського
Поділитись:

Співробітники та волонтери заповідника «Крейдяна (Крейдова) флора» (Донецька область) постійно чергують в очікуванні можливих загорань. З початку березня тут сталося дві серйозні пожежі. Перша – 5 березня.

«В районі села Закотне співробітники помітили пожежу від берега Дінця. Сильний вітер гнав вогонь в глиб заповідника. Використовуючи свої мопеди (в заповіднику немає службового транспорту), ми прибули до місця пожежі і за 40 хв. илин ліквідували його. Вигорів один гектар сухого торішнього травостою в прибережній смузі», – повідомляє у своєму Fb директор заповідника Сергій Лиманський.

Через п’ять днів загорілося знову – між селищем Озерне і Ямполем. Загасити вдалося завдяки допомозі волонтерів.

«На жаль, у нас в Україні, немає системи швидкого реагування на виникнення пожеж. Вона починала формуватися, коли ДСНС  (державна служба надзвичайних ситуацій) оснащувалися системами віддаленого відеоспостереження. Однак відсутність мобільного транспорту і лімітована кількість паливно-мастильних матеріалів зводило все нанівець. Хоча позитивні моменти були. Мені дзвонили і уточнювали, де саме горить і чи не загрожує це загоряння заповіднику. Давно це було, років 10 - 11 тому», – сказав GreenPost Сергій Лиманський, відповідаючи на наше запитання щодо допомоги інших державних структур державному заповіднику.

Довідка: Заповідник «Крейдова флора» - відділення Українського степового природного заповідника Національної академії наук України. Розташований на правому крутому березі річки Сіверський Донець, унікальне з точки зору ботаніки місце. Тут охороняються рослини, які зустрічаються тільки на крейдяних відшаруваннях і ростуть разом із рослинами гірських, хвойних і широколистяних лісів.

Як  писав GreenPost  у матеріалі «Природні парки на лінії вогню», заповідник дуже постраждав через російську агресію. Під час бойових дій було пошкоджено багато дерев, проросійські бойовики, які мали тут свої позиції, вирили багато окопів, бліндажів тощо. Територію заповідника довелося розміновувати.

 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.