Догори
Дати відгук

Пожежі навколо ЧАЕС: загрози об'єкту "Укриття" немає

У зоні відчуження навколо ЧАЕС немає загрози для критично важливих об'єктів, таких як "Укриття", повідомляє ДСНС.

2 хв на прочитання18 Квітня 2020, 13:34
Пожежа в Чорнобильській зоні відчуження. Знімок зроблено 10 квітня 2020 року Пожежа в Чорнобильській зоні відчуження. Знімок зроблено 10 квітня 2020 року
Поділитись:

У зоні відчуження навколо Чорнобильської атомної електростанції (ЧАЕС) продовжують гасити пожежу.  Загрози для критичних об'єктів, таких як "Укриття", "Вектор" та інших, немає,  повідомляється на сайті Державної служби України з надзвичайних ситуацій (ДСНС) у суботу, 18 квітня.

Фото: ДСНС

Йдеться про гасіння пожеж на території  Корогодського, Луб`янського, Паришівського, Дитятківського та Денисовицького лісництв. Спостерігається тління трав’яного настилу, пеньків та деревини в осередках пройдених вогнем. 

"Сили і засоби ДСНС продовжують проливання окремих ділянок, де спостерігається тління пеньків, залишків деревини, повалених сухих дерев, а також торф’яників", - вказано в повідомленні. 

Фото: ДСНС

Полум'я гасять понад 700 осіб і та 156 одиниць техніки, в тому числі три вертольоти. На підмогу спрямували важку інженерну техніку Збройних сил України (ЗСУ). 

ДСНС заявляє, що  в цілому радіаційний фон по м. Києву та Київській області у межах норми та не перевищує природних фонових значень. 

В той же час  dw.com пише, що 16 квітня  у ЄС повідомили про те, що вогонь у Чорнобильській зоні наблизився на відстань 1,6 кілометра до саркофагу над ЧАЕС. Про це написала у Twitter служба з надзвичайних ситуацій Європейського Союзу.

Згідно з повідомленням, служба з надзвичайних ситуацій створила мапу для відображення пожежі в Чорнобильській зоні.

"Ґрунтуючись на знімках Sentinel2, він оцінює спалену площу в 12700 гектарів і показує, що полум'я досягло лише 1,6 кілометра від саркофага", - ідеться у твіті.

Нагадаємо, вчора ввечері стало відомо, що  під Чорнобилем гасять шість осередків вогню. Перша звістка про те, щогорить ліс у Чорнобильській зоні, з'явилася 4 квітня. 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.