У цьому році Португалія приєдналася до Сполучених Штатів щодо рекордної кількості днів без використання вугілля, пише Kosatka.media.
Електростанція Pego 14 березня призупинила виробництво електроенергії. Перед цим більший завод у Португалії, Sines, також призупинив свою діяльність 26 січня, що позитивно вплинуло на екологічну ситуацію в країні.
В Європі, через COVID-19 знизилася економічна активність, що сприяло зниженню попиту на електроенергію. Але в Португалії зростання відновлюваних джерел енергії почалося ще перед пандемією. Тільки за останні два місяці виробництво електроенергії з ВДЕ виросло на 14,5% в порівнянні з аналогічним періодом 2019 року - з 63% до 77% від загальнонаціонального рівня.
«Португалія є лідером в переході на відновлювані джерела енергії, і цей рекорд 52 днів без вугілля показує, що у нас є більш чисте і здорове майбутнє, якщо ми виберемо його», - сказав Франциско Феррейра, президент португальської екологічної організації ZERO.
«Хоча причини нинішнього зниження забруднення є небажаними і трагічними, люди по всій Європі бачать переваги більш чистого повітря та води, які супроводжуються скороченням спалювання викопного палива. Ми можемо - і повинні - приймати кращі рішення про джерела енергії, і Португалія демонструє, що віновлювані джерела енергії можуть замінити вугілля», - сказала Катрін Гутманн, директор кампанії Europe Beyond Coal.
Коли Pego і Sines закриються, Португалія приєднається до Бельгії, Швеції та Австрії щодо повної ліквідації вугілля у виробництві електроенергії з моменту підписання Паризької кліматичної угоди. Очікується, що ще шість країн послідують цьому прикладу і перестануть використовувати вугілля для виробництва електроенергії до 2025 року або раніше, включаючи Францію (2022 рік), Словаччину (2023 рік), Португалію (2023 рік), Великобританію (2024 рік), Ірландію (2025 рік) та Італію (2025 рік).
Україна ж, навпаки, на вугілля орієнтується: шахти “Павлоградвугілля” поновлюють роботу.