Догори
Дати відгук

Попит на медичні маски в Україні зріс в 50 разів

4 хв на прочитання26 Лютого 2020, 14:59
Поділитись:
26.02.2020

Попит на звичайні медичні маски виріс за останні тижні в 50 разів, а ціни – вдвічі. Поширення коронавірусу змушує українців запасатися масками і лікарськими препаратами.

Захисні маски українці викуповують сотнями. Це вже призвело до зростання цін на них в два рази. Експерти прогнозують, що перший офіційно підтверджений випадок коронавірусу в Україні може спровокувати ажіотаж.

За словами гендиректора мережі аптек TAS Валерія Гудзенка, такої паніки, як під час свинячого грипу, зараз немає. Але продажі противірусних і протизапальних препаратів зросли десь на 10-15%. 

Засновник мережі «Медтехніка плюс» Олексій Давиденко також
зазначає, що підвищений попит на медичні маски спостерігається останні тижні.

«Зазвичай в Україні продається від 3 до 5 млн масок на рік, в тому числі для потреб медпрацівників. Однак зараз лише ця мережа щодня отримує замовлення на кілька тисяч штук, – розповів він. – Через наші інтернет-магазини ми щодня отримуємо замовлення на 3-5 тис. масок. Якщо ще пів року тому середньостатистичний покупець купував по одній-дві маски, то зараз - по 50-100 штук».

Відповідно, зросли й ціни — в середньому маска коштує 4 грн за штуку.

Українськими масками цікавляться і за кордоном. Наприклад, в Китаї та Індії всіх  зобов’язали носити маски, тому потреба в них становить кілька мільярдів штук на день. Місцеві заводи відмовилися від експорту і готові ще й закуповувати маски за кордоном по $1 за штуку. Цим, до речі, користуються спритні підприємці, які скуповують маски в аптеках країни та відправляють їх в Китай.

В той же час, неофіційно частина лікарів висловлює думку, що коронавірус спричинив нездоровий ажіотаж і навіть паніку. В тому числі завдяки старанням ЗМІ з вірусу зробили «демона». Все що необхідно, так це максимальна готовність. Бо він схожий на більшість інших вірусів. Треба завчасно мати спецодяг, маски, підготувати інфекційні відділення лікарень та бокси.

Що робити

Перший заступник голови правління Всеукраїнського лікарського товариства Микола Тищук в коментарі виданню GreenPost розповів наступне.

Щодо коронавірусу, як і будь-якої інфекції, слід розуміти, що є вірусна інфекція, і є загальні принципи. Що мається на увазі? Спеціальна терапія здійснюється до тих штамів, які вже відомі і проти них виготовлена вакцина. Тоді це працює. Тобто хворим роблять щеплення вакциною проти вірусу. Проти коронавірусу необхідно розробити вакцину. І, наскільки мені відомо, вже є інформація, що вчені Китаю її розробили і випробовують.

Окрім того, є загальні принципи. Оскільки будь-який вірус розповсюджується повітряним та крапельним шляхами, то слід по можливості уникати масових контактів, менше часу знаходитись в місті, в багатолюдних місцях. Маски в цьому випадку – також один з важливих елементів захисту.

Втім, головна надія все ж таки на імунітет людини. Якщо він сильний, то він буде протидіяти вірусу. А для цього має бути максимально спокійний розмірений спосіб життя, роботи, мінімум нервування. Важливе гарне харчування і сон. В такі періоди краще утриматись від куріння та алкоголю.

Ще один важливий момент: треба частіше мити руки, обличчя тощо. Коронавірус, як і будь-який інший вірус, не є стійким в оточуючому середовищі, тому слід провітрювати приміщення і мити поверхні, зокрема білизною й подібними миючими засобами. 

Особливо обережними варто бути людям з хронічними захворюваннями та людям похилого віку.

Порівнювати коронавірус і штами грипу, які вже є відомими, не можна, оскільки, насамперед, не достатньо інформації про перший. Для цього треба мати багато досліджень, численних даних і можливо лише через рік вчені зможуть зробити певні висновки.  

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
Рослини вбивц Присадибна діляка Причини неврожаю
Рослини-«вбивці» на присадибній ділянці: бузок та ще 8 кущів і дерев, які можуть зменшити урожай
1 хв на прочитанняВчора
Смачна страва Пиріг з грибами Рецепт приготування
Як приготувати апетитний пиріг з грибами замість звичайної піци
1 хв на прочитанняВчора
Магістральний водогін на Дніпропетровщині Вода
Запущено чергову ділянку магістрального водогону на Дніпропетровщині: по завершенню пропускатиме 550 тисяч кубічних метрів води на добу
2 хв на прочитанняВчора
Фото ілюстративне
У Європі квітень б'є глобальний температурний рекорд одинадцятий місяць поспіль: чого чекати далі
1 хв на прочитанняВчора
Викиди CO₂ від виробництва електроенергії у 2023 р. були рекордно високі, та є й гарні новини про захист клімату — звіт
5 хв на прочитанняВчора
Універсальний засіб, який допоможе «омолодити» кущі троянд, виростити помідори та знищити бур’яни
1 хв на прочитанняВчора
Інновації для екологічно чистого майбутнього: об’єднання 15-ти стартапів для зміни глобальних продовольчих систем
2 хв на прочитанняВчора
Забруднення азотом Південного Бугу на Вінниччині перевищує норму у 7,5 рази: названо причину
2 хв на прочитанняВчора