- Головна
- Новини
- Еко
- Тварини & рослини
- Пом’якшити зміну клімату може допомогти збереження дикої природи — науковці
Пом’якшити зміну клімату може допомогти збереження дикої природи — науковці
За останні 50 років популяції диких тварин у світі скоротилися майже на 70 %.
Захист або відновлення дикої природи може допомогти зменшити зміни клімату. Такі результати дослідження, проведеного Єльським університетом.
Науковці вивчили вплив 9 видів дикої природи на зміни клімату — дані показали, що захист їх популяцій може спільно сприяти додатковому захопленню 6,41 мільярда тонн вуглекислого газу з атмосфери щорічно. Це 95 % кількості, необхідної щороку для досягнення цілі Паризької угоди щодо видалення достатньої кількості вуглецю з атмосфери, щоб утримати глобальне потепління нижче порогового значення в 1,5 °С.
Співробітник Єльського університету професор екології населення Освальд Шмітц наголошує, що дикі тварини відіграють важливу роль у контролі циклу вуглецю в екосистемах.
«Види дикої природи, у своїй взаємодії з довкіллям, є відсутньою ланкою між біорізноманіттям і кліматом. Ця взаємодія означає, що відновлення дикої природи може бути одним із найкращих кліматичних рішень, заснованих на природі, доступних людству», — каже Шмітц.
Дослідження Шмітца показали, що дикі тварини відіграють важливу роль у контролі циклу вуглецю в наземних, прісноводних і морських екосистемах через широкий спектр процесів, включаючи пошук їжі, відкладення поживних речовин, порушення, відкладення органічного вуглецю та розповсюдження насіння. Динаміка поглинання та зберігання вуглецю принципово змінюється з наявністю чи відсутністю тварин.
За останні 50 років популяції диких тварин у світі скоротилися майже на 70 %.
Тимчасом зміліли навіть водні канали Венеції: у Європі почалася посуха (ФОТО).