Сергій Коваленко2 хв на прочитання26 Листопада 2023, 11:47
Вже випав перший сніг — по всій Україні спостерігаються погодні циклони. Ці перепади погоди можуть вплинути на вашого домашнього улюбленця. Зміни в температурі повітря позначаться на їхньому метаболізмі і вазі.
Особливо важливо бути обачними, коли прийдуть сильні морози. Тварини, з якими господарі виходять на прогулянки, можуть швидко перехолодитися, а сніг і вітер часто стають причиною обморожень кінцівок наших чотирилапих вихованців.
Як зігріти своїх домашніх улюбленців у холод, не дати їм захворіти, розповіла ветеринарка й зоопсихологиня Лілія Лободіна.
Основні поради:
- Обрати лежанку з товстим дном, розташувати її в місці, де немає протягів. Виділити для тварини плед або ковдру. За можливості можна пускати тварину на своє ліжко.
- Якщо дуже холодно, можна використовувати грілки, наповнені водою (температура до 40 °С).
- Температура споживаної води має бути кімнатною чи злегка теплою. Температура їжі — 38-39 °С. Їжа має бути ситною, з оптимальним вмістом білків, жирів, вуглеводів.
- Для прогулянки на вулиці обирати комбінезони, кофтинки з водонепроникного матеріалу. Взимку можна одягати взуття — це й додатковий захист від реагентів проти ожеледиці.
- Після купання, дощу, ігор у снігу обов‘язково просушувати шерсть.
- Для птахів і гризунів утепляти клітку (наприклад, сіном, деревною стружкою, постеленими на дно).
- Обігрівач можна включати на відстані 1,5-2 м, клітка має була вище приладу.
- Для рептилій ефективні лампи розжарювання (40 W) або ультрафіолетові лампи. Їх розташовують над тераріумом або акваріумом.
- Для рибок і черепашок контролювати температуру води (не більше 25-28 °С).
Також екоактивісти розповідають, як зробити будиночок для їжаків.