Догори
Дати відгук

Захистити від холоду: екоактивісти розповідають, як зробити будиночок для їжаків

Їжаки займають важливу нішу в екосистемі, харчуючись комахами-шкідниками, а будиночок дозволить їм безпечно пережити сплячку.

2 хв на прочитання21 Жовтня 2023, 11:16
 Фото ілюстративне Фото ілюстративне
Поділитись:

У містах проживає дуже багато тварин, які є частиною екосистеми й виконують важливі функції для її регуляції. Їжаки займають важливу нішу в екосистемі, харчуючись комахами-шкідниками, гризунами та слимаками, зокрема так званими «іспанськими слизнями», які здатні цілком знищити будь-який врожай.

Але в міських реаліях їм бракує середовища для існування та природного корму, особливо взимку. Щоб допомогти їжакам пережити зиму у місті, «ГО Плато» пропонує виготовити спеціально будиночки — конструкції, призначені для гніздівлі (зимівлі) їжаків.

Для цього слід зробити 5 кроків:

  • Знайти підходяще місце для будиночка — сухе затінене місце, поруч із чагарниками.
  • Обрати матеріал для будиночка — підійдуть екологічні матеріали.
  • Сформувати будиночок із двох «кімнат», щоб не залазили хижаки.
  • Встановити будиночок.
  • Розмістити всередині тарілку з їжею і водою.

Такий будиночок дозволить їжаку безпечно пережити сплячку. У теплий період за його візитами до «хатинки» можна спостерігати та потроху підгодовування гостя комашками. Щоб це легше було робити, дах конструкції має відкриватися.

Для виготовлення будиночка можна використовувати вживані матеріали, однак слід пам'ятати про їхню екологічність. Їжаки віддаватимуть перевагу проживанню в будиночках, виготовлених із дерева листяних, а не хвойних порід. Також не слід захоплюватися фарбуванням будиночків.

Окрім того, щоби створити дружні умови для їжаків у місті, варто повністю відмовитися від випалювання травостою та зберігати в парках і садках хоча б частину опалого листя на зиму.

Також ми розповідали, що війна позбавила червонокнижних кажанів прихистку та увʼязнила у пастки — Центр реабілітації рукокрилих.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Еко