Догори
Дати відгук

Податок на викиди парникових газів може підкосити промисловість — експертка

Особливо вразливими в цьому плані є цементна галузь та промислові гіганти на південному сході України.

1 хв на прочитання03 Грудня 2020, 12:29
Фото ілюстративне Фото ілюстративне
Поділитись:

Українські промисловці стурбовані тим, що податок на викиди парникових газів, який планують впровадити в рамках досягнення Україною кліматичної нейтральності, може їх вбити.

Таку думку висловила економічна експертка Зоя Павленко 3 грудня під час коуглого столу "Дискусійні сценарії Другого національно визначеного внеску (НВВ2) України в контексті Європейського зеленого курсу".

Вона озвучила також думки українських експортерів щодо сценарію Business as Usual, який часткове впровадження діючого законодавства, без структурних змін в енергетиці та економіці.

"У найближчому майбутньому підприємства постануть одразу перед трьома викликами: необхідністю залучення значних коштів на модернізацію, сплатою національного податку на викиди парникових газів, та корегуванням імпорту з точки зору кліматичної нейтральності", - сказала Павленко.

Експертка додала, що  особливо чутливою до будь-яких змін у законодавстві, які стосуються регулювання її економічної діяльносьті, є цементна галузь. Тут мова йде навіть не лише про її конкурентноздатність, а про життєздатність. 

За словами Зої Павленко, велика частина промислових підприємств знаходиться в південно-східному регіоні Україні й будь-які   ризики можуть призвести до закриття цих промислових гігантів і звільнення мільйонів людей. 

Як писав GreenPost раніше, Україна зараз розглядає три основних та один додатковий сценарій, які допоможуть країні досягти кліматичної  нейтральності й при цьому не нашкодити вітчизняній економіці.

 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.