- Головна
- Новини
- Еко
- Відходи & забруднення
- Плями мазуту вже на Запоріжжі, близько 5 000 т мазуту залишається на дні моря у вигляді «желеподібної маси» (ВІДЕО)
Плями мазуту вже на Запоріжжі, близько 5 000 т мазуту залишається на дні моря у вигляді «желеподібної маси» (ВІДЕО)
Наслідки будуть виявлятися щонайменше протягом кількох місяців.
Причорноморські регіони продовжують стикатися з наслідками розливу мазуту після пошкодження двох російських танкерів у Керченській протоці. Про виявлення викидів мазуту на берег Азовського моря під Бердянськом у Запорізькій області повідомляє Deutsche Welle із посиланням на призначеного владою РФ «губернатора» окупованої частини регіону Євгена Балицького.
«На Бердянській косі з боку відкритого моря виявлено забруднену ділянку завдовжки 14,5 км, з дрібними фрагментами твердої фракції мазуту», — написав представник РФ у своєму Telegram-каналі в суботу, 11 січня.
За словами Балицького, ще одну забруднену мазутом ділянку — площею 5 м2 — виявлено на узбережжі коси Пересип. Обстеження прибережних територій у регіоні продовжується.
Раніше губернатор Краснодарського краю Веніамін Кондратьєв заявив, що наслідки катастрофи танкерів «Волгонафта 212» і «Волгонафта 239», пошкоджених під час шторму в Керченській протоці в середині грудня, будуть виявлятися щонайменше протягом кількох місяців. При цьому масштабніші плями мазуту можуть бути прибиті до берегів у регіоні навесні — у місці аварії танкерів із потеплінням води підніметься з дна мазут, який осів там після аварії у вигляді «желеподібної маси». Його кількість Кондратьєв оцінив у 5 тис. т.
На початку січня плями мазуту виявили на узбережжі анексованого Криму. Дві забруднені ділянки знаходилися в районі міського пляжу Керчі та біля озера Тобечик. Уже наступного дня стало відомо, що на південному сході півострова довжина ділянки забруднення становила 18 км.
Пізніше плями виявили і в інших районах Криму. У зв'язку з цим в анексованому Севастополі 4 січня було оголошено режим НС регіонального значення. А до 11 січня такий режим запровадили вже й у Чорноморському районі — на найбільш західній точці півострова.
Новий розлив мазуту з пошкодженого танкера стався на Кубані.
Напередодні стало відомо, що з танкера «Волгонафта 239» — одного з пошкоджених танкерів, який сів на мілину після аварії, стався новий розлив мазуту. У воді з боку берега утворилася пляма площею близько 2,8 тис. м2, повідомив Мінтранс РФ. Пляма локалізували за допомогою бонових огорож.
Тим часом із пляжів Анапи та Темрюкського району, біля якого розташована «Волгонафта 239», вивезли як мінімум 155 тис. т забрудненого мазутом ґрунту, повідомляв місцевий портал «Кубань 24». Боротьба з наслідками катастрофи триває, до роботи залучено майже 6 тис. волонтерів. Попри те, що Володимир Путін у зв'язку з аварією заявив про введення в РФ режиму НС федерального рівня, активісти не раз скаржилися на недостатню реакцію місцевої влади та профільних відомств на подію.
Так виглядають водолази, які побували на дні Чорного моря. Частини затонулих танкерів лежать на глибині 20 м.
Більше новин читайте на GreenPost.