Космос дуже великий, але, зрештою, він може бути не таким вже й самотнім. Дослідження виявило, що лише галактика Чумацький шлях наповнена мільярдами планет завбільшки з Землю, які обертаються навколо зірок, схожих на Сонця. При цьому ці планети розташовані в зоні, придатній для життя – не надто холодній і не надто спекотній для живих організмів. Про це пише NBC News.
Астрономи, використовуючи дані NASA, вперше підрахували, що лише в нашій галактиці існує щонайменше 8,8 мільярда зірок з планетами, подібними до Землі, орбіта яких лежить в зоні оптимальних температур.
Дослідження було опубліковане 25 травня в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences. Таким чином, в галактиці існує більше світів, подібних до нашого, ніж людей на Землі. За словами співавтора дослідження і «мисливця за планетами» з Каліфорнійського університету в Берклі Джефа Мерсі, з точки зору існування інопланетного життя, «лише в Чумацькому шляху існує 8,8 мільярда потенційних місць для біологічних випадковостей».
Вчені кажуть, що наступним кроком буде перевірити, чи у цих планет є атмосфера. Для цього знадобляться потужні космічні телескопи, запуск яких ще не відбувся. Лише з появою такого інструменту можна буде знайти ознаки, чи всі ці світи насправді заселені. Видання пише, що в Чумацькому шляху приблизно кожна п’ята зірка такого ж розміру, кольору і віку, як і Сонце. Навколо них обертаються планети приблизно такого ж розміру, як і Земля, які розміщені в зоні, придатній для життя. Це означає, що теоретично на їхній поверхні може бути вода в рідкій формі. Про це говорять висновки складних розрахунків, зроблених на основі даних, зібраних за чотири роки телескопом Kepler, який належить NASA.
Крім того, Мерсі додав, що найближча «друга Земля», вірогідно, розташована за 70 трильйонів миль від нашої планети.
Нагадуємо, в США почали ділити корисні копалини на Місяці.
Тим часом, кисень вперше виявили в іншій галактиці.