Південь Одещини отримає новий магістральний водогін для забезпечення питною водою 18 тис мешканців
Проєкт вартістю майже 400 млн гривень має розв'язати проблему нестачі якісної води у семи населених пунктах Болградського, Кілійського та Ізмаїльського районів.

На півдні Одеської області заплановано будівництво нового магістрального водогону протяжністю понад 95 кілометрів. Цей проєкт має забезпечити якісною питною водою близько 18 тисяч мешканців семи населених пунктів у Болградському, Кілійському та Ізмаїльському районах. Інформація про це розміщена в екосистемі DREAM.
Згідно з технічною схемою, водопостачання буде організовано для сіл Калчева, Баннівка, Каракурт, Василівка, Голиця (Василівська громада), а також Приозерне і Суворове (Суворовська громада). Усі ці населені пункти вже тривалий час потерпають від хронічної нестачі якісної питної води.
Запланована потужність нового водогону становитиме 4 782 кубічних метри води на добу. Система буде використовувати існуючу інфраструктуру Кілійського групового водогону, включаючи водозабірні споруди, водогін річкової води, очисні споруди, насосні станції та магістральні трубопроводи.
Ініціаторами проєкту є Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України і Державне агентство водних ресурсів. Замовником робіт виступає державне підприємство "Одеська об'єднана дирекція будівництва водогосподарських об'єктів".
Фінансування будівництва передбачається в межах програми підтримки ЄС "Український фонд" на 2024–2027 роки. Орієнтовний бюджет проєкту складає 396,6 мільйона гривень, з яких 288,3 мільйона – це капітальні витрати. Наразі фінансування ще не підтверджено.
На сьогодні триває підготовка проєктно-кошторисної документації. За останні роки вже було виконано ряд проєктів та їх коригувань, що стосуються різних ділянок майбутнього водогону, зокрема ліній між населеними пунктами Червоний Яр, Суворове, Кам'янка, Василівка та Приозерне.
Тим часом аудитори звинуватили міську раду Одеси у передачі реконструйованих об'єктів водопровідно-каналізаційного господарства в безоплатне користування ТОВ "Інфокс", яке протягом майже десяти років отримує з цього прибутки.
Більше новин читайте на GreenPost.







