Внаслідок пандемії коронавірусу значно зросла кількість хворих на туберкульоз. Про це повідомляє Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) у своєму щорічному звіті про туберкульоз. У результаті кількість захворювань у 2022 році зросла приблизно до 10,6 млн. У 2021 році це було 10,3 млн. До того часу кількість випадків падала роками. Про це розповідає Die Zeit.
Зростаючі цифри пов’язані з тим, що медична допомога туберкульозу була обмежена в багатьох країнах через пандемію, заявили у ВООЗ. Втрати медичних послуг призвели до майже півмільйона додаткових смертей від туберкульозу протягом років пандемії.
Доповідь ВООЗ містить і позитивні новини: минулого року знову значно зросла кількість виявлених захворювань і методів лікування. Це вплинуло і на смертність. У 2022 році 1,3 млн людей померли від цієї виліковної інфекційної хвороби — приблизно на 100 000 менше, ніж у попередньому році.
Проте прогрес є надто повільним для досягнення узгоджених на міжнародному рівні цілей у боротьбі з хворобою, заявили у ВООЗ. Згідно зі звітом, з 2015 по 2022 рік смертність знизилася лише на 19 %, що значно нижче цільового показника в 75 % до 2025 року.
Туберкульоз — одне з найпоширеніших інфекційних захворювань. Бактерії передаються хворими людьми повітряно-краплинним шляхом, наприклад, через кашель. Хвороба, яка вражає в першу чергу легені, іноді виникає лише через роки після інфікування. Туберкульозу можна запобігти та вилікувати. Без лікування близько половини пацієнтів помирає.
Торік 87 % нових випадків зафіксовано в країнах Азії й Африки. ВООЗ припускає, що лише 2,2 % випадків у світі сталися в Європі.
Також нагадаємо, що БЦЖ не справляється: у ВООЗ анонсували розробку протитуберкульозної вакцини з урахуванням досвіду боротьби з COVID-19.