Догори
Дати відгук
  • Головна
  • Новини
  • Еко
  • Перша природоохоронна установа України отримала екологічний сертифікат "Зелений офіс"

Перша природоохоронна установа України отримала екологічний сертифікат "Зелений офіс"

Сертифікація Еколого-освітнього візит-центру НПП «Верховинський» здійснювалась згідно з міжнародним стандартом ISO 14024:201

4 хв на прочитання6 годин тому
Світлана Берзіна – президент ВГО «Жива планета», Михайло Нечай – директор НПП Верховинський, Світлана Гринчук – Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України і Ольга Юхимчук – заступника Міністра під час вручення сертифікату Світлана Берзіна – президент ВГО «Жива планета», Михайло Нечай – директор НПП Верховинський, Світлана Гринчук – Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України і Ольга Юхимчук – заступника Міністра під час вручення сертифікату
Поділитись:

Вручення сертифікату відповідності стандарту «Зелений офіс» відбулось під час зустрічі Світлани Гринчук, Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України, Ольги Юхимчук заступника Міністра та Оксани Сахнацької, державного секретаря Міністерства з керівниками установ природно-заповідного фонду. Про це йдеться на сайті ГО. 

«Цього року ПЗФ вкотре побив рекорд прибутковості. Об’єкти ПЗФ Міндовкілля отримали на 14% більше власних коштів, ніж у 2023 році. Крім того, на 76% зросла кількість отриманих міжнародних коштів. Ці досягнення сприяли ще більшій активізації діяльності. На 40% зросла кількість екоосвітніх заходів, на 26% – кількість планів з відтворення та збереження рідкісних видів рослин та тварин (перебувають на стадії реалізації). Збільшилася кількість відвідувачів на 30%, зокрема людей з інвалідністю – на 202%», – зауважила Світлана Гринчук під час зустрічі.

За її словами, упродовж 2024 року кількість територій та об’єктів ПЗФ місцевого значення збільшилася на 50 одиниць загальною площею майже 3000 га. Це – справжній феномен для країни у стані війни.

«Щодо пріоритетів на майбутній рік – розвивати перелік та якість платних послуг у нацпарках та заповідниках, посилити співпрацю з місцевими громадами та міжнародними партнерами, оптимізувати процеси тощо. Все це показує ріст показників та якості менеджменту – важливо їх масштабувати. Усе це – результат невтомної й самовідданої праці людей, які присвятили себе цій важливій справі. Розвиток попри всі перешкоди ворога – запорука того, що ми вистоїмо», – наголосила Світлана Василівна.

Сертифікація Еколого-освітнього візит-центру НПП «Верховинський» здійснювалась згідно з міжнародним стандартом ISO 14024:2018 акредитованим органом якій має міжнародне визнання. Така сертифікація є підтвердженням дієвості системи екологічного управління та запорукою надійності установи. Сертифікат якій має міжнародне визнання в значній мірі викликає довіру і приваблює міжнародних партнерів, донорів та громадян. Все це сприятиме в реалізації пріоритетних завдань окреслених Міністром.

«Сучасна система керування у поєднанні з прагненням до вдосконалення, командою досвідчених фахівців відданих своєї справі – формула успіху в самих важких умовах. Незважаючи на умови війни і багато проблем у галузі – Еколого-освітній візит- центр Верховинського НПП підтвердив відповідність найвищим критеріям ресурсоефективності, сталості та результативності системи екологічного управління.

Цій надсучасний просвітницький заклад власним прикладом демонструє що бути екологічним – вигідно економічно. До того ж враховуючі просвітницьку роль Центру, його відвідувачі отримують інформацію та мотивацію бути дружніми до природи, змінювати звичайні звички на більш сталі», - зазначила Світлана Берзіна під час вручення сертифікату.

З метою підвищення кваліфікації керівників природно-заповідного фонду щодо міжнародних і європейських стандартів екологічного управління ВГО «Жива планета» в партнерстві з Державною екологічною академією післядипломної освіти та управління розробили спеціальний навчальний курс якій передбачав опрацювання таких тем:

  1. Національні, європейські та міжнародні стандарти систем екологічного управління.
  2. Вимоги стандарту «Зелений офіс» до екологічної політики установи, енергоефективнісості, збалансованого управління ресурсами, закупівель, управління відходами, інформування та залучення персоналу.
  3. Вимоги стандарту для оцінювання послуг тимчасового розміщення узгодженого з вимогами екологічних критеріїв програми екологічного маркування Ecolabel.EU, схвалених Рішення Комісії (ЄС) 2017/175 від 25 січня 2017 року.
  4. Процедура оцінки відповідності та аудит системи екологічного управління.
  5. Сучасні підходи в управлінні національними природними парками на прикладі НПП Верховинський.

За програмою та підтримкою Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України на базі НПП Верховинський у листопаді був проведений семінар «Стандарт «Зелений офіс» та екологічні критерії оцінювання послуг тимчасового розміщення для сталого розвитку національних парків».

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.