Не лише в Україні, а й у всій Європі зима очікується дуже сувора. Чи готова до неї ваша оселя? «Служба підтримки» підготувала поради, які допоможуть це перевірити і вжити заходів.
Якщо ви живете в квартирі
Об'єднайтеся з сусідами. Якщо у їхніх квартирах буде холодно, то від цього постраждає і ваша. Якщо вони виїхали, запропонуйте самостійно бодай заклеїти їм вікна.
Зверніться до комунальної організації, яка відповідає за ваш будинок, аби вам замінили чи утеплили вікна в під'їзді, зачиняч на дверях, зробили теплоізоляцію труб опалення в підвалі. Або за можливості зробіть це самотужки.
Пошукайте фахівців, якщо наважитись утеплювати квартиру всередині. Якщо не знати про всі нюанси, після ремонту можуть виникнути проблеми. Наприклад, у квартирі підвищиться вологість, і з'явиться грибок на стінах. Тому краще попросити у близьких і друзів порадити гарних фахівців
Якщо у вас приватний будинок
Якщо є піч або камін, зробіть пробне палення, аби перевірити димохід. Слід переконатися, що в ньому є тяга і не з'явилися тріщини.
Перевірте стріху. Багато тепла йде саме через дах, тому його слід утеплити насамперед. А ще перевірте, чи є протічки, чи не порушена герметичність. На якийсь час проблему вирішить силіконовий герметик або гідроізоляційна стрічка.
Подумайте про стіни. Вони займають найбільшу площу, тому до їх утеплення слід підходити ґрунтовно. А це дорого і довго. Якщо поки що не готові цим займатися, хоча би ретельно огляньте стіни будинку зовні і зачистить та затинькуйте ушкодженні шви й отвори.
Також ми розповідали, що осіннє загострення захворювань зустрічається практично у 40 % населення: лікар попереджає, хто в групі ризику.