Більшість з вас звикли купувати кетчуп з помідорів в магазині, а я пропоную скористатися сезоном налитих сонцем овочів та фруктів. Євген Клопотенко пропонує приготувати домашній соус за перевіреним рецептом моєї мами. Повірте, робити смачний кетчуп на зиму.
– не важко, а смак вийде більш насичений, справжній та краще за магазинний.
Дотримуйтеся цих порад, щоб ваша консервація вийшла смачною та довго зберігалася:
Вибір овочів та фруктів. Використовуйте м’ясисті та червоні сорти помідорів з мінімальною кількістю насіння всередині. Ідеально підійде сорт сливка або волове серце. Для насиченого бордового кольору, оберіть солодкий червоний перець та вінегретний буряк. Яблука потрібні кислих сортів, як-то Симиренка, а сливи – темні з яких добре вимайється кісточка.
Каструля для варіння. Для такої кількості сирих овочів вам знадобиться каструля мінімум на 7 літрів та з товстим дном. В ній буде зручно перемішувати компоненти та вони не пригоратимуть. Якщо маєте казанок, в якому зазвичай готують страви на багатті, використайте його.
Вибір банок та кришок. Зазвичай, ми додаємо трохи кетчупу до готових страв. Саме тому зручно його закривати у півлітрові банки. Кришки оберіть twist-off або звичайні металеві.
Стерилізація банок та кришок. Щоб консервація довго зберігалася, важливо знати, як стерилізувати банки в домашніх умовах та вибрати для себе зручний спосіб. Якщо плануєте багато консервації, «запікайте» банки в духовці, бо в неї одночасно вміщується 5-7 півлітрових ємностей. Якщо у вас кілька банок, оберіть стерилізацію на парі чи в мікрохвильовці. Кришки також треба обробити паром чи перекласти в невелику каструлю, залити окропом та варити хвилину після закипання. Потім відставте каструлю з вогню, а кришки діставайте лише тоді, коли будете закривати ними щільно банки.
3 кг помідорів
500 г ріпчастої цибулі
1 середній буряк
500 г солодкого перцю
500 г кислих яблук
250 г слив
10 горошин чорного перцю
5 горошин духмяного перцю
2 бутони гвоздики
1 ст. л. червоного перцю
½ ч. л. кориці
100 г цукру
1,5 ст. л. солі
50 мл столового оцту 9%
КРОК 1
Помийте всі овочі та фрукти. Розріжте навпіл 3 кг томатів та виріжте плодоніжку, очистьте 500 г ріпчастої цибулі та 1 середній буряк. З 500 г солодкого перцю виріжте плодоніжку, а 500 г кислих яблук розріжте навпіл та виріжте насіння. Дістаньте кісточку з 250 г слив. Всі овочі та фрукти наріжте середніми довільними шматками та перекладіть в каструлю.
КРОК 2
Додайте 10 горошин чорного перцю, 5 горошин духмяного перцю, 2 бутони гвоздики, 1 ст. л. червоного перцю та ½ ч. л. кориці.
КРОК 3
Варіть на середньому вогні 1,5 години, періодично помішуйте, щоб компоненти не пригоріли. Кришкою не накривайте.
КРОК 4
Після перебийте овочі та фрукти разом зі спеціями занурювальним блендером до однорідності та перетріть через сито, щоб була ніжна структура.
КРОК 5
Отримане пюре перелийте в каструлю, додайте 100 г цукру, 1,5 ст. л. солі, перемішайте, ставте на маленький вогонь та уварюйте годину, не накриваючи кришкою. Періодично помішуйте.
КРОК 6
Стерилізуйте банки та кришки. Важливо, щоб пройшло мінімум часу від стерилізації та закладанням в них кетчупу.
КРОК 7
За 5 хвилин до закінчення приготування, в овочево-фруктову суміш влийте 50 мл столового оцту 9% та перемішайте.
КРОК 8
Каструлю з готовим кетчупом знімайте з вогню, розливайте по банках та щільно закривайте кришками. Залиште остигати за кімнатної температури, а потім зберігайте в прохолодному місці до року.
Готувати – це просто!