Багато наукових праць показують, що багато овочів при щоденному їх вживанні допомагає запобігти деяким хворобам. Серед них – діабет другого типу, ожиріння, ішемічна хвороба серця, метаболічний синдром.
Є ще п'ять причин, чому від овочів відмовлятися не можна:
Допомагають знизити можливість розвитку хвороб серця. Відомо, що харчування, в основі якого – рослинні продукти, знижує тиск та запобігає появі серцево-судинних захворювань, інсульту. Згідно з одним дослідженням, магній і калій в овочах дозволяють значно знизити тиск, а це знижує ризик інфаркту та інсульту.
Поліпшують стан шкіри. Все це завдяки різним поживним речовинам, які входять до складу овочів. Головні з них – вітамін С, бета-каротин, антиоксиданти, фітонутрієнти. Масштабне дослідження, в якому взяли участь жінки віком від 40 до 74 років, продемонструвало, що продукти з вітаміном С дозволяють довше зберегти молодість.
Допомагають зберегти зір. Дослідження показують, що деякі речовини (наприклад, лютеїн та зеаксантин) знижують ймовірність розвитку катаракти та вікової дегенерації жовтої плями. Крім того, вчені виявили, що зменшити ризик погіршення зору через вік на 25 відсотків допомагають вітамін С, Е, цинк, мідь, бета-каротин, зеаксантин, лютеїн.
Поліпшують стан шлунка. В овочах можна знайти багато клітковини. Завдяки цьому покращується кишкова мікрофлора. Це відзначають і вчені з Гарвардської школи охорони здоров'я. Найбільш корисними для шлунково-кишкового тракту вважаються спаржа, цибуля, цибуля-порей, топінамбур, морські водорості, зелень кульбаби, тому що в них багато пробіотиків.
Підтримують здоров'я кісток. Наприклад, відбувається це за рахунок кальцію, який міститься в пекінській капусті, капусті кейл, бок-чій, листовій, зелені ріпи. Ряд досліджень доводить також, що з вживанні безлічі овочів зменшується ймовірність перелому стегна.