Догори
Дати відгук

Озеро Алмазне: купатися чи не купатися (фото)

Чи заважає близькість цвинтаря купатися та рибалити

3 хв на прочитання06 Червня 2021, 13:24
Фото: Радим Іщенко Фото: Радим Іщенко
Поділитись:

Одне з найулюбленіших місць відпочинку жителів Деснянського району столиці — озеро Алмазне — штучного походження, воно з’явилося на мапі Києва у 80-і роки ХХ ст., коли на місці стариці Десни почали намивати пісок для будівництва житлового масиву Вигурівщина.

Фото: Радим Іщенко

Це найбільше озеро Києва — його площа становить 1,65 км2. У теплу пору року тут завжди можна побачити «шашличників», купальників та рибалок. Щоправда, вважається, що розташований неподалік Лісовий цвинтар отруює воду в Алмазному.

Фото: Радим Іщенко

«Так, певний вплив такої великої території захоронення може здійснюватися, однак станом на сьогодні немає досліджень, які би його фіксували. Його треба досліджувати за спеціальною програмою. Але розповіді про "трупну паличку" точно не мають ніяких підстав, бо такої не існує взагалі», — розповідає  GreenPost начальник служби екологічного нагляду на землях водного фонду Мар’яна Гінзула.

Фото: Радим Іщенко

Вона говорить: вода в Алмазному загалом чиста, але є незначні забруднення іонами водню. За значеннями pH лише взимку вода близька до оптимальної.  Дуже часто у ній фіксують низьку концентрацію розчиненого кисню, особливо в весняний та осінній періоди. За ступенем екологічної чистоти вода могла би піднятися до категорії «чиста», попри високий вміст фосфатів у воді (можливо, пов’язаний зі скиданням стічних вод).

Фото: Радим Іщенко

«Поки що це одне з найчистіших озер Деснянського району. Алмазне має великий рекреаційний потенціал, це перспективна територія відпочинку для такого великого житлового масиву», — говорить Мар’яна Гінзула.

Фото: Радим Іщенко

Директор з питань утримання та розвитку зон рекреації КП «Плесо» Костянтин Пігуля пояснює, що офіційно в Азмазному не можна купатися, але не через аналізи води, а тому, що це зона відпочинку. Від пляжу вона відрізняється тим, що там не облаштований комплекс засобів — немає рятувальників, буїв, медпункту, зручностей (вбиральні тощо).

Фото: Радим Іщенко
«Якщо людина вміє плавати, то може купатися в Алмазному на свій страх і ризик.

На найближчі 3-5 років облаштування пляжу тут не планується (є багато інших планів — перетворення зон відпочинку на пляжі на Березняках, у Дніпровському районі), але, може, колись дійдемо», — говорить Костянтин Пігуля.

Рибалити в озері також можна, але оскільки зараз у риби нерест, то скрізь стоять щити «ловлю риби заборонено» — доведеться почекати 15 червня.

Також ми розповідали, що за три роки українці приберуть рекордну кількість пляжів: стартував Всеукраїнський проект очистки берегів.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
 Pixabay
За вихідні у центрах масової вакцинації щепили від COVID-19 понад 31,3 тисячі громадян
1 хв на прочитання54 хвилини тому
Фото: pravda.if.ua
Всесвітній день донора крові: як підготуватися до кровоздачі та протипоказання (відео)
3 хв на прочитаннягодина тому
Медики
Медики збираються страйкувати, якщо їхніх вимог не буде виконано
3 хв на прочитання2 години тому
Коронавірус, інфекційне відділення
За добу в Україні зафіксовано всього 420 випадків захворювання на COVID-19 
1 хв на прочитання3 години тому
Замість Pfizer київських освітян щеплюють простроченою вакциною від дифтерії та правця — юрист
3 хв на прочитання3 години тому
«Якби кава справді вбивала, її би не пили»: лікар розповідає, як пити каву з користю для здоров’я
3 хв на прочитання5 годин тому
Психологи назвали захоплення, які допомагають людям стати розумнішими
1 хв на прочитання6 годин тому
Вчені пояснили, хто має більше шансів бути щасливим
1 хв на прочитанняВчора