Догори
Дати відгук

Отруйне повітря, жовта лихоманка та спека: що чекає Україну в майбутньому

Причина всіх негараздів - зміна клімату

1 хв на прочитання19 Листопада 2020, 17:16
Фото ілюстративне Фото ілюстративне
Поділитись:

Через глобальну зміну клімату невдовзі українці потерпатимуть від посухи, що триватиме кілька десятків днів, нестачі води та жовтої лихоманки. Про це на особистій Facebook-сторінці повідомив Голова Постійної комісії Київської міської ради з питань екологічної політики Костянтин Яловий

За його прогнозами. в Україні періоди тривалої спеки можуть тривати понад 10 днів. За умови потепління на 2℃ прогнозується, що зі ста днів - третина буде спекотною.

Внаслідок глобального потепління в Україні вже існує велика проблема з чорноземами, які поступово деградують.

Ще одна екологічна проблема, яка постане перед українцями. - це отруйне повітря. 

“Люди будуть дихати отруйним повітрям, що різко збільшить кількість захворювань легень та серцево-судинних захворювань. Прикро, що навіть Київ, який вважається одним з найзеленіших міст, страждає від викидів небезпечних речовин у повітря. При тому, тут немає ні металургійних, ні нафтопереробних підприємств”, - прокоментував ситуацію Яловий

Також зміна клімату підвищує ймовірність спалахів небезпечних інфекцій в тих країнах, в яких раніше вона не зустрічалася, зокрема і в Україні. На узбережжі Чорного моря через зміну клімату можливе закріплення нових носіїв жовтої лихоманки та лихоманки денге.

Як ми писали раніше, аби уникнути екологічної катастрофи планетарного масштабу, уряди різних країн вже розробляють план із переведення в розряд заповідників 30 відсотків земної кулі до 2030 року.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost