Догори
Дати відгук

Ортопеди розповіли, як позбутися «кісточки» на нозі

Лікарі назвали три ефективні способи.

3 хв на прочитання02 Лютого 2021, 06:30
Лікарі назвали три ефективні способи, які позбавлять «кісточки» на нозі Лікарі назвали три ефективні способи, які позбавлять «кісточки» на нозі
Поділитись:

Зсув великого пальця стопи до зовнішньої сторони або hallux valgus належить до найпоширеніших видів ортопедичних деформацій. Це не тільки фізична, а й естетична проблема, яка зустрічається більш ніж у 77 млн людей у світі. Ортопеди розповіли, що є три доступні способи вирішення проблеми.

Hallux valgus супроводжується неприємними відчуттями й болючими деформаціями, так званими кісточками великого пальця ноги. Причина — зміна положення плюсневої кістки в суглобі великого пальця, до якого згодом можуть додатися значні викривлення інших пальців стопи. З роками відчуття болю стають сильнішими, що ускладнює ходьбу.

Крім хворобливих відчуттів і дискомфорту під час ходьби, «кісточка» на нозі — це естетична проблема. За hallux valgus складно підібрати відповідне взуття, в якому ногам було б зручно. Ця хвороба впливає на загальну якість життя. За статистикою від неї страждають переважно жінки: у них hallux valgus зустрічається у 3–4 рази частіше, ніж у чоловіків.

Як виправити?

За допомогою консервативного лікування або хірургічного втручання. Показаннями до консервативного лікування є помірний больовий синдром і незначна деформація, а також неможливість проведення операції. Серед методик консервативного лікування — носіння ортопедичного взуття, спеціальних медичних шкарпеток і бандажів, використання індивідуальних ортопедичних устілок. За hallux valgus також призначаються фізіотерапія, масаж і гімнастика.

Лікувальні шкарпетки

У лікуванні та профілактиці hallux valgus допомагають лікувальні шкарпетки. Ці вироби зручні та непомітні, схожі на звичайні шкарпетки. Їх можуть використовувати абсолютно всі без винятку. Вироби підтримують стопу в анатомічно правильному положенні та ставлять великий палець у його нормальне фізіологічне положення.

Лікувальні шкарпетки

Шкарпетки дають змогу позбутися втоми й дискомфорту під час ходьби, знизити біль і запалення в області суглоба великого пальця, а також можуть зупиняти ріст «кісточки», перешкоджаючи подальшому розвитку захворювання. Такі медичні шкарпетки можна використовувати на будь-якій стадії захворювання, але для досягнення максимального лікувального ефекту фахівці рекомендують їх застосування вже на початковому етапі, коли відхилення пальця мінімальне.

Правильні устілки

Для лікування та профілактики hallux valgus також використовуються ортопедичні устілки. Вони забезпечують комфортну ходу, зменшують тиск на плюснефаланговий суглоб великого пальця. За рахунок індивідуально виготовлених устілок коригується положення зводу стопи, розвантажується її передній відділ і, як наслідок, знижуються больові відчуття в області «кісточки».

Ортопедичні устілки

Шини для стопи

Зафіксувати великий палець стопи у правильному положенні й запобігти розвитку деформації можна і за допомогою бандажів. Такі вироби в основному застосовуються вночі, коли ви спите, а ваші ноги відпочивають.

Нічні ортези

Нічні ортези та бандажі особливо ефективні в комбінації з лікувальними шкарпетками. Цілодобова фіксація великого пальця у правильному положенні — дієвий консервативний метод боротьби з hallux valgus.

Тим часом, медик пояснив, як прибрати зайві кілограми без занять спортом та з користю для здоров'я.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
Сміттєпереробні заводи Полтавська область Відходи
На Полтавщині визначають ділянки для будівництва сміттєпереробних заводів
1 хв на прочитання56 хвилин тому
16 квітня свято Всесвітній день голосу та дивовижні факти про вміння людини говорити
Всесвітній день голосу: дивовижні факти про вміння людини говорити, співати
2 хв на прочитаннягодина тому
Тісто для домашньої піци Як приготувати
Найсмачніше тісто для домашньої піци: впорається навіть дитина
1 хв на прочитання2 години тому
одне з київських озер після "покращення". Природного берега не залишилося зовсім. Фото КЕКЦ
Понад 330 тисяч гривень збитків на розчистці озера Гнилуша в Києві: повідомлено про підозру підряднику
1 хв на прочитання4 години тому
Як зрозуміти, що орхідею час пересаджувати: єдина вірна ознака
1 хв на прочитання5 годин тому
Камені, якими можна прикрасити сад (ФОТО)
1 хв на прочитання5 годин тому
Омлет із кукурудзою та зеленою цибулею — простий рецепт
1 хв на прочитання11 годин тому
Поєднання, яке може створити гармонійний образ, що привертає увагу та радує око: чудовий мікс для саду (ФОТО)
1 хв на прочитання12 годин тому