Офтальмолог розповідає, чим небезпечна короткозорість

1 хв на прочитання15 Червня 2022, 19:16
Фото ілюстративне

Патологічна короткозорість може призводити до незворотного зниження зору.

Лікар-офтальмолог Людмила Панюшкіна розповідає, що сама собою короткозорість не така страшна. Це неідеальний пристрій оптики очей, який виправляється за допомогою окулярів, контактних лінз або хірургічного втручання.

Занепокоєння викликає патологічна короткозорість, яка може призводити до незворотного зниження зору. Це різні захворювання заднього відрізка ока — сітківки та зорового нерва, зумовлені зазвичай високою міопією. Кількість людей із короткозорістю з кожним роком зростає, тому очікується, що кількість випадків патологічної короткозорості буде збільшуватися.

Короткозорість — це результат складної взаємодії генетики та факторів довкілля, насамперед сонячного світла. Збільшення часу прогулянок на свіжому повітрі може знизити можливість розвитку короткозорості. Це легко реалізується у дошкільнят, а ось із початком навчання діти все частіше починають скаржитися на зір і в них виявляється короткозорість. Зазвичай вік її початку — 7-10 років.

Тривале перебування у приміщенні, за підручниками та комп'ютером позбавляє дітей можливості гуляти достатньо часу, і це може стати пусковим фактором для реалізації генетичної програми міопії.

Нагадаємо, катаракта збільшує ризик інсульту та серцевого нападу.

Також ми розповідали, що кожна людина, яка доживе до похилого віку, зіткнеться хоча б із одним офтальмологічним захворюванням — ВООЗ.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: