Догори
Дати відгук

Облгази ігнорують вчасно передані домогосподарствами показники лічильників, натомість виставляючи значно вищі показники

Правомірність дій газорозподільних компаній повинен оцінити регулятор.

2 хв на прочитання04 Жовтня 2021, 11:54
Газ Газ
Поділитись:

Консультаційний центр ГазПравда розповідає про масові звернення щодо штучного завищення облгазами обсягів спожитого домогосподарствами газу за звітні періоди.

«Уже декілька місяців поспіль спостерігається чітка тенденція — облгази просто ігнорують вчасно передані домогосподарствами показники лічильників. Натомість споживачам виставляються інші показники — значно вищі, ніж споживачі фіксують в особистих кабінетах. Попри обурення споживачів, облгази відмовляються змінювати показники лічильників, мотивуючи це тим, що ті невчасно надали відповідну інформацію — тобто пізніше 6 числа календарного місяця, що настає за розрахунковим», — ідеться у повідомленні.

Однією з імовірних причин подібних маніпуляцій облгазів ГазПравда вважає штучне завищення фактичного споживання газу домогосподарствами у поточному газовому році з метою отримання надприбутків під час нарахування плати за доставку/розподіл «блакитного палива» у 2022 році. Адже саме на підставі фактично спожитого газу за період із 1 жовтня 2020 року до 30 вересня 2021 року облгаз буде розраховувати щомісячну плату за доставку/розподіл газу кожному домогосподарству вже із січня 2022 року та протягом усього 2022 року.

ГазПравда нагадує, що чинним Кодексом газорозподільних мереж визначено алгоритм розрахунку щомісячної плати за доставку/розподіл газу побутовим споживачам:

  1. споживач розраховується за послугу розподілу природного газу, виходячи з величини річної замовленої потужності об’єкта споживача та оплачує рівномірними частками протягом календарного року;
  2. місячна вартість послуги доставки/розподілу природного газу визначається як добуток 1/12 річної замовленої потужності об’єкта споживача на тариф, установлений НКРЕКП для облгазу з розрахунку місячної вартості одного кубічного метра замовленої потужності;
  3. річна замовлена потужність об’єкта споживача на розрахунковий календарний рік визначається облгазом, виходячи з фактичного обсягу споживання природного газу цим об’єктом за газовий рік, що передував розрахунковому календарному року.

Отже, виходячи з вищенаведених норм Кодексу, зазначені дії облгазів призводять до збільшення фактичних обсягів споживання газу споживачами та плати за доставку газу у 2022 році.

«Це не просто маніпуляції облгазів, а порушення ліцензійних умов. Правомірність дій газорозподільних компаній повинен оцінити регулятор. Якщо порушення справді знайдуться, має бути ухвалене рішення про запровадження санкцій у вигляді штрафів або навіть позбавлення ліцензій злісних порушників чинного законодавства», — ідеться у повідомленні.

Також ми розповідали, що тариф на електроенергію знизився, але не для всіх: хто не зможе платити менше.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
Фото: ЮНІСЕФ
Сумний антирекорд: на Рівненщині зафіксували 1424 хворих на CоVID-19 за минулу добу
1 хв на прочитання25 хвилин тому
Столичні школи та садочки не зачиняються на карантин
1 хв на прочитаннягодина тому
Загибель лебедів не пов’язана з попередніми випадками масової загибелі дикої птиці в Херсонській області.
Мертвого лебедя  знайшли біля Північного мосту, його підстрелили
1 хв на прочитання2 години тому
Через зараження жовтухою, Британія використовуватиме неонікотиноїди для цукрових буряків
1 хв на прочитання4 години тому
«Пам’ять про Голокост важлива в українському суспільстві тим, що це пам’ять про цінність кожного людського життя»
5 хв на прочитання5 годин тому
Зимова буря "Елпіс" в Ізраїлі: через снігопад закрили дороги та скасували заняття (ФОТО)
1 хв на прочитання5 годин тому
Авіакомпанії перестали лишали літаки на ночівлю в Києві: подробиці
2 хв на прочитання6 годин тому
Україна вшановує жертв трагедії: протягом Голокосту було вбито понад 6 мільйонів євреїв
1 хв на прочитання7 годин тому