Німецькі лікарі пояснили, які нетипові симптоми хворої підшлункової залози

2 хв на прочитання29 Березня 2021, 06:50
Які нетипові симптоми захворювання підшлункової залози

Вони можуть проявлятися неспецифічним болем та станом очей

Багато хто недооцінює захворювання підшлункової залози, хоча вони можуть привести до смерті. Ось як захистити життєво важливий орган і які ознаки можуть вказувати на його захворювання, розповіли німецькі медики. Повідомляє gastrojournal.

Небагато людей знають, для чого важлива підшлункова залоза. Вона працює цілодобово і формує наступне:

- До трьох літрів травного секрету з численними ферментами, що розщеплюють їжу,

- Бікарбонат для нейтралізації соляної кислоти, що додається в їжу в шлунку через органи травлення,

- Гормони інсулін і глюкагон регулюють метаболічні процеси цукру.

«Перш за все, регулювання рівня цукру в крові має життєво важливе значення серед цих функцій», - підкреслює Хана Альгюль, директор онкологічного центру клініки Рехтс-дер-Ізар в Мюнхені.

Добре відомі перші ознаки найпоширенішого захворювання підшлункової залози — діабету: підвищена спрага, часте сечовипускання та порушення зору. Потім можна зробити прості аналізи крові, щоб швидко визначити, чи присутній діабет, і розпочати відповідне лікування хронічного захворювання.

Ознаки хвороби часто невірно тлумачать

Два інших захворювання підшлункової залози — панкреатит і карцинома підшлункової залози — проявляються досить неспецифічним болем.

«Оскільки цей орган знаходиться глибоко в черевній порожнині, за животом і на хребті, часто виникає біль в спині», - повідомляє Хана Альгюль.

Цей симптом можна легко прийняти за проблеми з міжхребцевими дисками або щось подібне. Точно так же може бути біль, який помилково приписують шлунку.

Крім передбачуваних болів в спині й шлунку, є ще один симптом, типовий для панкреатиту і раку підшлункової залози: хвора підшлункова залоза здавлює жовчні протоки. Обструкція жовчної протоки призводить до пожовтіння очних яблук і шкіри.

При появі будь-якого симптому треба звернутися до гастроентеролога.

Раніше ми розповідали, як впливає перехід на літній час на організм та здоров'я людини.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: