Йдеться не про те, що під час місячних не можна носити білі штани чи що жінка не повинна допускатися на православне богослужіння. Секрети здоров'я розповіли, чого не можна робити при місячних, якщо бережеш своє жіноче здоров'я.
Зловживання знеболювальним, особливо анальгіном та аспірином. У багатьох жінок з'являються болісні відчуття внизу живота при місячному, тягнучі і неприємні. Чи можна у такому разі пити знеболювальні препарати? Так, але потрібно враховувати кілька моментів.
По-перше, категорично заборонено приймати препарати, що впливають на згортання крові та кровотворення: анальгін та аспірин.
По-друге, не варто самостійно призначати знеболювальне, навіть якщо воно не з ацетилсаліцилової кислотою, а з парацетамолом. Найкраще довірити призначення препаратів лікарю.
Під час менструації змінюється гормональне тло, відповідно змінюється реакція організму на ліки. Можуть виникати алергії ні з того, ні з сього. Може з'явитися незносність препаратів, призначених лікарем проти інфекції, наприклад, антибіотиків.
Якщо відчуваєте, що щось не так — нудить, паморочиться в голові, постійна слабкість, висипання, різкий біль, порушення травлення, — відразу в лікарню.
Гаряча ванна і душ. Якщо ви любите поніжитися в гарячій ванні або відвідуєте сауну з лазнею, варто відкласти такі заходи на кілька днів. При сильному підвищенні температури тіла відбувається швидке розширення судин. Наслідком таких процедур може стати посилення виділень та виникнення великої кровотечі. Це може спричинити не лише необхідність у медикаментозному лікуванні, а й госпіталізацію. Те саме стосується гарячого душу.
Косметичні процедури. Будь-які косметичні процедури під час місячного — гроші, викинуті на вітер. Пілінг, мезотерапія, збільшення губ, уколи ботоксу та гіалуронової кислоти, татуаж, навіть звичайне фарбування волосся може дати несподіваний результат. Посилиться больові відчуття під час будь-яких маніпуляцій зі шкірою та волоссям, наприклад при вищипуванні брів, а все через високий вміст прогестерону в крові.
Річ у гормональному фоні, який змінюється в цей період, тому шкіра і волосся поводяться не так, як зазвичай. Можна не тільки не досягти бажаного ефекту від процедур, а й нашкодити собі.
Важка фізична праця та статева активність. І те, і друге сприяє розвитку ендометріозу. Статеві контакти під час менструації можуть сприяти закиданню крові у фалопієві труби. Це веде до того, що рідина осідає на черевній порожнині та розвивається ендометріоз. Це захворювання дуже підступне і небезпечне. Воно призводить до таких явищ як спайковий процес, безпліддя, збої в менструальному циклі.
Під час менструації слизова оболонка матки та піхви найбільш уразлива. Якщо під час акту відбудеться попадання мікробів, може розвинутись запалення. У цьому випадку знадобиться тривале та серйозне лікування.
Вживання алкоголю та певних продуктів. Воно може провокувати сильну кровотечу — адже алкоголь розширює стінки кровоносних судин. Таку саму дію мають шоколад, дріжджовий хліб, надто гострі та солоні страви, сметана, горіхи, яйця, молоко, кава, м'ясні вироби у вигляді ковбас. Також ця їжа під час місячного може стати причиною головного болю і навіть запаморочення.
Негативні емоції. У дні менструації жінка є більш емоційно вразливою. Подбайте про себе: не варто дивитися сльозливі мелодрами, читати сумні книги, говорити на сумні теми з друзями та торкатися болючих питань у спілкуванні з близькими людьми.
Нагадаємо, анальгін — отрута, має ризик впливу на кістковий мозок, від цього вмирають: застерігає британський лікар.