Догори
Дати відгук
  • Головна
  • Новини
  • Еко
  • Клімат
  • Незважаючи на запуск «Північного потоку-2», Національний внесок України до Паризької угоди не переглядатимуть — Ставчук

Незважаючи на запуск «Північного потоку-2», Національний внесок України до Паризької угоди не переглядатимуть — Ставчук

Українські реалії йдуть одним пакетом із зобов’язаннями.

3 хв на прочитання17 Вересня 2021, 20:39
Фото: Марія Грушева для GreenPost Фото: Марія Грушева для GreenPost
Поділитись:

Сьогодні відбувся кліматичний прес-сніданок, на якому Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Роман Абрамовський за ранковою кавою мав поспілкуватися з журналістами про Український зелений курс та поділитися планами з його реалізації. Розмова планувалася про наступні кроки на цьому шляху та ухвалений Урядом оновлений Національно визначений внесок України до Паризької Угоди (НВВ2)».

Однак на зустріч Роман Абрамовський не прийшов, приславши замість себе заступницю — Ірини Ставчук. Окрім того, участь у заході взяли заступниця Постійного представника ПРООН в Україні Манал Фоуані та Міністр-радник із питань енергетики Представництва ЄС в Україні Торстен Воллерт.

«Наміри України чудові, вони зазначають, що Україна хоче рухатися разом із європейським континентом, і дуже важливо вживати цих нових заходів модернізації, які дозволять нам до 2030 р. зменшити викиди парникових газів по всій Європі», — переконаний Торстен Воллерт.

30 липня цього року Урядом було схвалено Оновлений національно визначений внесок до Паризької угоди. В документі зазначено, що Україна зобов’язується до 2030 р. скоротити викиди парникових газів на 65 % від рівня 1990 р. Водночас у розділі 6 вказано умови, за яких Україна могла би досягти цієї мети. Більшість умов уже є недосяжними (серед них зокрема незапуск «Північного потоку-2»). Ми запитали в Ірини Ставчук, чи коригуватиме Україна свої подальші кроки, які би могли забезпечити виконання цих зобов’язань із поправкою на реалії, чи йдеться про свідоме введення в оману громадськості та міжнародної спільноти.

«І ці, і вимоги, і національні обставини — всі виписані в одному документі. Тобто мета якраз і є пояснити і військову агресію в Україні, і внутрішню бідність, і всі наші проблеми, які є викликами на шляху до зменшення викидів парникових газів. З іншого боку уряд виписав, скажімо так, аспекти, які впливатимуть на реалізацію поставлених цілей», — відповіла GreenPost Ірина Ставчук.

Окрім того, Україна прагнутиме досягти вуглецевої нейтральності до 2060 р.

Із 1 січня 2021 р. запрацювала система моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів. Заступниця міністра пояснила, що подати документи в електронному вигляді можна вже зараз, однак запуску системи в повному обсязі доведеться почекати.

«Програмне забезпечення розробляється спільно з GIZ, тобто вони нам допомагають і відповідальні за наповнення компанії, яка працює над розробленням цього програмного продукту. Він ще не завершений. Обіцяють, що за 1,5-2 місяці він буде завершений, і ми зможемо його запускати», — говорить Ірина Ставчук.

Раніше ми вже розповідали, як вітчизняні та європейські бізнесмени поставили Абрамовському незручні запитання про викиди та відходи.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.