Невинне багаття швидко може перетворитися в справжнє стихійне лихо
ДСНС у Львівській області інформує про 151 займання сухої трави, окрім цього про 4 пожежі лісу. Це втричі більше ніж за попередню добу
За минулу добу 19 березня на території Львівської області трапилось 4 пожежі лісу та було зафіксовано 151 займання сухої трави. Про це інформує ГУ ДСНС у Львівській області на власному сайті.
Лісові пожежі
Так зокрема вогонь знищив суху траву на площі 7 000 кв.м та самосів лісу на площі 3 000 кв.м. в с. Межиріччя Сокальського району. Пожежа була в с. Поториця того ж району: вогнем знищено суху траву та підстилку самосіву лісу на площі 1 000 кв.м. Цього ж дня пожежа виникла в с. Коханівка Яворівського району - вогнем знищено самосів молодого лісу на площі 1 000 кв.м. та с. Колониці Яворівського району, де вогонь заподіяв шкоди на площі лісу у 200 кв.м.
"Стихійні весняні підпали призводять до лісових пожеж, адже у вітряну погоду вогонь дуже швидко стає неконтрольованим і враз може перекинутися з полів, пасовищ, очеретів, господарських угідь до лісових насаджень. І тоді невинне багаття дуже швидко може перетворитися в справжнє стихійне лихо", - зауважують надзвичайники.
Наразі вони зняли і поширили соціальне відео для протидії поширенню лісових пожеж та задля безпеки людей.
Пожежі сухої трави
Рятувальники повідомляють, що протягом минулої доби надійшло 151 повідомлення про пожежі сухої трави.
Горіння сухої трави зафіксували у Пустомитівському, Дрогобицькому, Яворівському, Городоцькому, Буському, Старосамбірському, Золочівському, Сокальському, Жовківському, Стрийському, Бродівському, Турківському, Жидачівському, Миколаївському, Радехівському, Сколівському, Мостиському, Кам'янка-Бузькому районах та в містах Львів, Борислав, Трускавець, Новий Розділ, Винники, Дрогобич, Миколаїв, Яворів, Старий Самбір, Бібрка, Городок, Червоноград, Турка, Жовква, Борислав, Буськ .
"Головне управління ДСНС України у Львівській області закликає громадян припинити випалювати сухостій. При спалюванні трави на присадибних ділянках, вздовж доріг, виникає загроза перекидання вогню на природні ділянки, ліси і більше того навіть на житлові будинки", - звертаютть увагу у ДСНС.
Спалювання трави і загроза довкіллю
Спалювання сухої рослинності та сміття завдає величезної шкоди довкіллю, створює загрозу для життя рослинного і тваринного світу, а нерідко і людей, та може призвести до некерованих надзвичайних ситуацій, особливо у пожежно-небезпечний період.
Під час спалювання у повітря вивільняються небезпечні, а часом і канцерогенні речовини (сполуки свинцю, ртуті та інші важкі метали), які є дуже шкідливими. Зокрема, вони викликають подразнення та опіки дихальних шляхів, підвищення рівня цукру в крові, діють на вуглеводний обмін, спричинюють головний біль, викликають втомленість, можуть стати причиною виникнення онкологічних захворювань, які викликають захворювання дихальних шляхів, знижують імунітет людини і посилюють негативний перебіг хронічних захворювань.
Крім того, дим негативно впливає і на стан навколишнього природного середовища – знижується родючість ґрунтів, порушується їх структура, зменшується протиерозійна стійкість, забруднюється атмосферне повітря та з’являється пожежна загроза для прилеглих територій.
Довідково
Під час згоряння 1 тонни рослинних залишків у повітря вивільняється більше 9 кг мікрочасточок диму. До їх складу входять пил, окис азоту, вуглекислий газ, важкі метали тощо.
У листі, що тліє без доступу кисню, виділяється бензопрен, що може викликати онкологічні захворювання у людини. Крім того, з димом у повітря вивільняються діоксини - одні з найбільш отруйних для людини речовин. Густий чорний дим від тління одноразового посуду, пакетів, упакувань містить канцерогенні речовини – поліароматичні вуглеводні (ПАВ).