- Головна
- Новини
- Еко
- Тварини & рослини
- Нерестова заборона лову та карантинні заходи? Ні, не чули
Нерестова заборона лову та карантинні заходи? Ні, не чули
З 1 квітня почала діяти весняно-літня нерестова заборона на лов риби, інших водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах.
Не зважаючи на нерестову заборону лову та карантинні заходи, що діють на території України, на жаль, охочих до браконьєрства не менше. Не зважаючи на постійні повідомлення про заборону порушень правил рибальства, як інформує ДЕІ України, повсякчас знаходяться ті, хто, все ж, заборону порушує.
Ситуація на Азові
Державні інспектори Азовської морської екологічної інспекції із представниками відділу прикордонної служби «Кирилівка» Бердянського прикордонного загону виявили двох місцевих мешканців, які на моторному плавзасобі здійснювали незаконний вилов водних біоресурсів в акваторії Утлюцького лиману, що віднесена до територій Приазовського національного природного парку.
Порушники використовували 10 ліскових сіток, якими добули рибу: піленгас - 23 особини, камбала-глоса – 10 особин, оселедець – 3 особини.
Сума збитків – 50 000 грн.
Матеріали стосовно виявленого правопорушення скеровані до суду.
Дніпровські пороги та Каховське водосховище
Державними інспекторами ДЕІ у Запорізькій області на території загальногеологічного заказника загальнодержавного значення "Дніпровські пороги"(о.Хортиця) складено протоколи адмінправопорушення, на громадян, що порушували Правила спортивного та любительського рибальства та Закон України «Про природно-заповідний фонд" у нерестовий період.
Також, разом із громадськими інспекторами інспектори ДЕІ у Запорізькій області виявили порушників акваторії р. Конка, Каховського водосховища, а також в межах території природно-заповідного фонду. Загалом, складно 19 протоколів за статтями ч.3 85, 91 КУпАП.
Хмельниччина
Державними інспекторами ДЕІ у Хмельницькій області також проведено захід з охорони водних живих ресурсів на території Летичівського, Староушицького районів. За результатами виявлено безгосподарчий засіб лову, нараховано 1377 грн. збитків, складено 2 протоколи.
Рибалки Житомирської та Рівненської областей
Так, за перші 3 дні заборони, з 1 по 3 квітня, екологи Поліського округу спільно з працівниками рибоохоронного патруля на території Житомирської та Рівненської областей виявили 13 фактів порушення правил рибальства. Як йдеться у повідомленні 1.zt.ua, у порушників вилучили 1300 метрів риболовних сіток.
Рибалок притягнули до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу, зокрема адміністративні матеріали передані до суду. За недотримання норм передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу на суму від 34 до 680 грн.
Крім штрафу за незаконний вилов нараховуються збитки за кожну виловлену рибину. Наприклад: судак - 510 грн., сом – 425 грн., щука – 340, сазан (короп) – 306 грн., білий амур – 255 грн., товстолоб – 255 грн., плітка – 85 грн., краснопірка – 68 грн., карась – 17 грн., тощо.
Нагадаємо, що з 1 квітня почала діяти весняно-літня нерестова заборона на лов риби, інших водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах.
Дозволяється любительський і спортивний лов риби з берега в межах населених пунктів, розташованих на берегах водойм, за межами місць нересту однією поплавковою або донною вудкою з одним гачком або спінінгом.
Фото: Facebook ДЕІ України