Догори
Дати відгук

Нерегулярний режим сну руйнівно діє на серцеве здоров’я

Регулярний, якісний сон є основою серцево-судинного здоров’я, констатують вчені.

1 хв на прочитання20 Травня 2023, 22:45
Поділитись:

Журнал Американської кардіологічної асоціації опублікував результати дослідження, автори якого дійшли висновку, що нерегулярний режим сну пов’язаний із підвищеним ризиком атеросклерозу та руйнівно діє на здоров’я серцевої системи. Дослідники, що постають в Медичному центрі Університету Вандербільта, аналізували вплив сну на здоров’я 2032 осіб, учасників проекту MESA з вивчення атеросклерозу.

Вчені виявили, що у людей, які не стежили за регулярністю свого сну, або не мали можливості дотримуватися щодня один режим сну, спостерігалися підвищені відкладення кальцію в коронарних артеріях, а також більша кількість атеросклеротичних бляшок у сонних артеріях. В цілому їм був притаманний тяжчий атеросклероз, що означав велику жорсткість і звуження кровоносних судин.

Коментуючи результати, автори роботи зазначили, що для зниження ризику серцево-судинних захворювань важливо практикувати регулярні звички сну та дотримуватись послідовного режиму засинання та пробудження. Науковці підкреслили: для збереження серцевого здоров’я важливо підтримувати циркадні ритми організму без різких зсувів.

«Майже всі основні серцево-судинні функції, включаючи частоту серцевих скорочень, артеріальний тиск, тонус судин та функції ендотелію, регулюються генами циркадного годинника. Порушення або усунення циркадних ритмів може порушити їх, що веде до хронічного запалення, змін у метаболізмі глюкози, підвищеної активації симпатичної нервової системи та підвищення артеріального тиску, збільшуючи ризик атеросклерозу», – заявили дослідники.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
Пентагон відреагував на заяви Польщі про зменшення підтримки України
1 хв на прочитаннягодина тому
ЗСУ в Кліщіївці
Раз росіяни змушені обирати, звідки вивести свої сили, аби закрити проломи в іншому місці, то контрнаступ працює — експерт ISW
2 хв на прочитання2 години тому
Росія почала навчання із комплексами ядерних ракет стримування
1 хв на прочитання9 годин тому
«Через складний рельєф місцевості»: Азербайджан визнав відповідальність за вбивство російських миротворців у Нагірному Карабаху
2 хв на прочитання10 годин тому
Медики назвали фрукт, який захищає серце і судини
1 хв на прочитанняВчора
Секретний інгредієнт, який слід додати у фарш для поліпшення смаку котлет
1 хв на прочитанняВчора
Зацвітуть уже весною: які квіти краще садити восени
1 хв на прочитанняВчора
Експерти розповіли, чи потрібно вивертати речі під час прання
2 хв на прочитанняВчора